Facebook’ta ‘Çanakkale Onursal Başkent Olsun Kampanyası’na Büyük İlgi

11 Şubat 2009

Çanakkale Devlet Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Dr. Enzar Töre tarafından Facebook’ta oluşturulan “Çanakkale Onursal Başkent Olsun” kampanyası büyük ilgi görüyor.

Kısa bir süre önce oluşturulan gruba katılan üye sayısının günden güne artması dikkat çekerken milli mücadelenin Çanakkale’den başladığının belirtildiği kuruluş yazısında şu ifadeler yer verildi: “Türkiye Cumhuriyetinin temeli Çanakkale’de atıldı. Milli Mücadele Samsun’da başladı ancak Çanakkale milli bilincin ortaya çıkmasını sağladı. Bu nedenle aslında Milli mücadele Çanakkale’de başlamıştır. Gazi Antep, Şanlı Urfa, Kahraman Maraş hepsi bu unvanları fazlasıyla hakkediyor. Ya Çanakkale? Kelimeler yeter mi ? Çanakkale için ne desek ne yapsak az gelir. Her zerre toprağı şehit kanı olan bu topraklara ulaştığımızda tabelamızda şöyle yazmalı. “Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atıldığı onursal başkentimiz Çanakkale’dir. TBMM Çanakkale’ye “Türkiye Cumhuriyeti’nin Onursal Başkenti” ünvanını vermelidir. Çanakkale ile ilgili en anlamlı görev bu olacaktır. Bu nedenle Çanakkale ile ilgili tüm diğer gurupları bu gurup adı altında bir araya getirelim ve Çanakkale’nin girişlerinde dev tabelalarla Türkiye Cumhuriyetinin Onursal Başkentine hoş geldiniz yazdıralım.”

Üye sayısının her geçen gün arttığı Facebook’taki “Çanakkale Onursal Başkent Olsun” kampanyasına siyasilerin de destek vermesi bekleniyor.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...
  • mjale genc
    14/02/2009 11:11

    çok iyi düşünmüşünüz tebrikler

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir