Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Fayda Sahipleri Keçilerine Kavuştu

Fayda Sahipleri Keçilerine Kavuştu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ‘Hayvancılığın Geliştirilmesi’ projesi kapsamında Süt verim üstün özelliklerine sahip Saanen Irkı keçiciliğin, mevcut keçi işletmelerinde yaygınlaştırılması amacıyla 12 teke Çan ilçesinde 8 üreticiye kura çekimiyle dağıtıldı.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen kura çekimine Kaymakam Yakup Tat, Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Akkuş, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Ziraat Odası Başkanı İlhan Ulus ve fayda sahipleri katıldı.

İlçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürü Hakan Kahveci farklı iklim koşullarına adaptasyon yeteneği sayesinde, iyi bakım besleme koşullarında verim kalitesi diğer ırklara göre çok yüksek olan Saanen ırkı, özellikle işletmelerde ekonomik kazanım olarak yetiştiricilerinin de memnuniyetini yükseltmekte, ülke ekonomisine büyük katkı sağlamakta olduğunu kaydetti.

[Medya Hedef]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir