Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Fazıl Say “Truva Sonatı” ile Çanakkale’ye Geliyor…

Fazıl Say “Truva Sonatı” ile Çanakkale’ye Geliyor…

2018 Troya Yılı kapsamında çalışmalara destek olacağını daha önceden açıklayan ünlü klasik batı müziği piyanisti ve bestekâr Fazıl Say, “Truva Sonatı” adlı eserini 9 Ağustos’ta Çimenlik Kalesi’nde seslendirecek.

9 Ağustos 2018’de Çanakkale’de düzenlenecek olan Fazıl Say’ın Truva Atı Hikayesi prömiyeri, “Trojan Sonata” yani “Truva Sonatı” adıyla seslendirilecek. Saati henüz belirlenmeyen etkinlik hakkında daha önceden açıklama yapan ünlü piyanist; “Çanakkale Belediyesi ve Çanakkaleliler bu yıl Truva için çalışıyorlar. Festivaller, konserler düzenleniyor, sanat eserleri yaratılıyor, benden de Truva destanını anlatan bir müzik eseri yaratmamı rica ettiler. Seve seve kabul ettim. Bu bir solo piyano için eser; Truva Sonatı. Destanı bir de benden dinleyin isterim. Hayatım boyumca konserlerimde çalacağım bir müzik eseri oluşsun istiyorum. Hope Senfonisi biter bitmez çalışmalara başladım. Dün provada orkestracılarla ses açarken biraz çalıyordum Truva’yı, orkestra üyeleri ilgiyle dinlediler yazdığım bölümleri, demek ki iyi yoldayız. İlk seslendirilişi Ağustos’ta Çanakkale’de” ifadelerine yer vermişti. Etkinlik hakkında yapılan afiş çalışması da büyük beğeni topladı.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir