FEF’in En Başarılı Öğrencileri Ödüllendirildi

26 Haziran 2015

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nin mezuniyet töreni İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem, FEF Dekanı Prof. Dr. Hüsnü Baysal, üniversite yöneticileri, akademik ve idari personel ile mezun öğrenciler ve aileleri katıldı. Hem Arkeoloji Bölümü, hem FEF, hem de ÇOMÜ birincisi olan Adnan Özlü, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Hayat bazen bize faklı roller biçmektedir. Hepimiz yaşamımızda zor bir dönemden geçer yine de hayata tutunmak isteriz. Arkeoloji de benim için bu yolda bir ışık kaynağı olmuştur. Benim inancım, hayatın her anında, içinde bulunduğumuz şartlar ne kadar olumsuz olursa olsun kendimize olan inancımız sayesinde er ya da geç hedeflerimize ulaşmamızın mümkün olabileceğidir. Fakültemiz ve üniversitemiz için emek sarf eden rektörümüz, rektör yardımcılarımız, dekanlarımız, hocalarımız, fakülte personelimiz ve ailelerimize teşekkür eder, öğrenci arkadaşlarıma gelecek yaşamlarında başarılar dilerim.”

FEF Dekanı Prof. Dr. Hüsnü Baysal konuşmasında

“Evlatlarınızı yaşamlarının bir döneminde bizlere emanet ettiniz. Çok titiz çalışan idari ve akademik personelimiz olağanüstü bir çaba ile onları şekillendirdi, eğitti, bilgilerle donatarak yarınlara hazırladı. Akademik kadromuz özverili çalışmalarıyla, insan ilişkilerinde başarılı, mesleki bilgileri sağlam, öğrenmeye ve araştırmaya yatkın, sorumluluğu üstlenen, sürdüren ve bunun mutluluğunu yaşayan gençler yetiştirdi. Öğrencilerimizi bugünlere getiren kıymetli hocalarımıza teşekkür ederim. Sevgili öğrencilerimiz; yaşamdan, zorluklardan ve çok çalışmaktan korkmayın. Güzel ülkemizin çağdaş yarınlarını gerçekleştirecek olan sizleri sevgiyle uğurluyoruz.”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem ise ÇOMÜ ile ilgili kısa bilgiler verdiği konuşmasında,

“Fen Edebiyat Fakültesi, eğitim-öğretim ve araştırma bazında, TÜBİTAK projeleriyle, ulusal ve uluslararası fonlardan aldığı desteklerle, yaptığı yayınlarla, aldığı patentlerle en üst seviyede kendini gösteren bir fakültedir. Ben de bu fakültede bir fizikçi olarak çalıştığım için gurur duyuyorum. Sevgili mezunlarımız; bu kutsal ayda, Ramazan ayında, size Hz. Peygamber lisanıyla tek bir nasihatte bulunmak istiyorum. Sevgili Peygamberimiz buyuruyor: “Eğer bir insan mesleğini en güzel şekilde icra etmeye çalışıyorsa, Allah’ın rızasını kazanır.” Bizler de mesleğimizi, işimizi en iyi, en güzel ve en faydalı şekilde yapmaya çalışalım, gayret edelim”

dedi.

Konuşmaların ardından Fen Edebiyat Fakültesi’nden dereceyle mezun olan öğrencilere belgeleri, plaketleri ve ödülleri takdim edildi. Törenin sonunda tören sunumunu gerçekleştiren ve eski bir ÇOMÜ Tarih Bölümü mezunu olan Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Okutmanı Gökhan Bayram’a da FEF Dekanı Prof. Dr. Hüsnü Baysal tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir