Festival Küçükkuyu’ya Renk Katıyor

02 Eylül 2012

Bu yıl 8’incisi gerçekleştirilen Küçükkuyu Kültür ve Sanat Festivali birçok etkinliğe sahne oldu.

CHP’nin İletişim, Tanıtım ve Medya ile İlişkilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in de katıldığı ilk gün programında Niran Ünsal doğumundan sonraki ilk konserini Küçükkuyu’da verdi.

8’incisi gerçekleştirilen Küçükkuyu Kültür ve Sanat Festivali Saat 18.00’da kortej yürüyüşü ile başladı. Bergama Belediye Bandosu eşliğinde belde içinde yürüyen korteje CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP Çanakkale İl Başkanı Hamza Karagöz, CHP Çanakkale Milletvekilleri Ali Sarıbaş, Serdar Soydan, CHP İlçe Başkanları, Çanakkale ve Edremit Körfez’indeki CHP’li Belediye başkanları ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

Liman içindeki Atatürk heykeli önünde düzenlenen törende konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Küçükkuyu belediye başkanı Cengiz Balkanı öven konuşmasının ardından “Türkiye’de şu anda 3000 tane belediyenin 1500 tanesi yargılanıyor. 1500 belediye başkanı içinde 100 küsur tanesi tutuklu, 160 tanesi görevinden alınmış, onlarca belediye başkanı soruşturmadan geçiyor ve 5000’in üzerinde belediyede bürokrasi görevi yapan arkadaşımız soruşturmayla karşı karşıya. Biraz araştırma yapan bir arkadaşınız olarak soruyorum. Acaba başka ülkelerde de bu manzaralar yaşanıyor mu diye baktım. İngiltere’de sıfır noktada, Almanya’da sıfır yani bırakın tutuklu belediye başkanını hiçbir belediye başkanı soruşturma geçirmiyor. Fransa ve çeşitli Avrupa ülkelerinde hemen hemen yanı başımızdaki Yunanistan’da dahil olmak üzere hiçbir belediye başkanı soruşturma geçirmiyor, tutuklanmıyor. Bütün bu manzaraları ortadan kaldırmanın bir tek yolu var. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıyla evrensel hukuk hayata geçecektir. Keyfekeder kimse belediye başkanına baskı yapamayacaktır. Hiç kimse gazetede köşe yazısı yazıyor diye ona hakaret edemeyecektir. Onun için Cumhuriyet Halk Partisi muhtaç surette ihtiyat vardır.” diyerek Ak Parti hükümetine çattı.

1 Eylül’ün ayrıca “Dünya Barış Günü “olması nedeniyle Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, İl Başkanı Hamza Karagöz ve Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin havaya güvercin salarak barış mesajları verdiler.

Liman içindeki törenlerden sonra tarihi molvalı zeytin yağı fabrikasında gerçekleştirilen “Dünden Bugüne” adlı resim sergisinin açılışı yapıldı. Saat 21.00’da başlayan gece programı ise önce Bursa Zafer Halk Oyunları ekibinin gösterileri ile başladı, Niran Ünsal Konseri ile devam etti. 8 bine yakın kişiye seslenen sanatçı Niran Ünsal konserinde alışılmışın dışında Ahmet Kaya’nın şarkılarına yer vermezken Davulu ile de seyircilere bir gösteri yaptı. Konserinin sonunda onuncu yıl marşını seyircilerle birlikte söyledi. Büyük bir Türk bayrağı ile eşlik edilen Onuncu yıl marşı ile iki saat süren Niran Ünsal Konseri ile festivalin birinci günü sona erdi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir