Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
‘Fetvane Sokağı Olmak Size Ne Hissettirir?’ Tiyatro Atölyesi Düzenlendi

‘Fetvane Sokağı Olmak Size Ne Hissettirir?’ Tiyatro Atölyesi Düzenlendi

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi 13 Nisan 2011 Çarşamba günü bir tiyatro atölyesi düzenledi.

Karınca Sanat Merkezi kolaylaştırıcılığında düzenlenen atölyeye katılanlar Fetvane Sokağı oldular ve unutulmaz bir akşam geçirdiler.

Bu günlerde yeni bir düzenleme geçiren halk arasında Barlar Sokağı olarak bilinen Fetvane Sokağının dünü ve bugünün konuşulduğu akşamda sokak ete kemiğe büründü. “Ben Fetvane Sokağı” olsaydım sorusunun üzerinden düşüncelerini paylaşan katılımcılar, sokağa anlamlar yüklediler. Sokağın, merakımızı gideren kitapçıları, eğlenme ihtiyacımızı giderdiğimiz bar ve cafeleri, karnımızı doyurduğumuz ev yemekleri hazırlayan lokantaları ile birlikte Haziresinde eski Çanakkalelileri de içinde barındıran camisi ile herkese kucak açtığı konuşuldu. Her konuğun başka bir karakter yüklediği sokak; kimine göre bir bilge, kimine göre kentin beyni, kimine göre üzerindeki yüklerden yorulmuş biri, kimine göre ise bir başka bahara hazırlanan yine herkese kucak açacak olan bir çapkın oldu.

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde Çarşamba Etkinlikleri devam edecek Kentte Eyüp Görgüler Sergisi paylaşılmaya devam ederken 20 Nisan 2011 Çarşamba Saat: 18.00’de “Erdinç Alınak kolaylaştırıcılığında Çocuklarla Kent Tasarımı üzerine sohbet” gerçekleştirilecek.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir