Fevzipaşa Sosyal Yaşam Merkezi Açılış Töreni Gerçekleştirildi

28 Haziran 2012

150 bin TL masraf yapılarak restore edilen Fevzipaşa mahallesindeki eski binanın “Fevzipaşa Sosyal Yaşam Merkezi” adı altında hizmete girme törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Bu mahallenin ilk kurucuları sizlersiniz. Ben burada belediye başkanı olduğum sürece sizi buradan kimse çıkaramaz” dedi.

Fevzipaşa Mahallesi Nalbantlar Sokakta bulunan eski yapıyı satın alarak restorasyonunu yaptıran Çanakkale Belediyesi bu yerin kullanımını törenle Kent Konseyine teslim etti. Müzik gruplarının da güzel gösterileri ile renklenen törende bir konuşma yapan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, geçtiğimiz yıllarda Fevzipaşa mahallesinde yaptıkları toplantılarda mahalleliye ne istediklerinin sorulduğunu ve onlardan da sosyal yaşam merkezi istekleri konusunda taleplerin geldiğini belirterek, “Bizlerde bu kapsamda Kent konseyi ortaklaşa yaptığımız çalışmalar kapsamında Fevzipaşa mahallesindeki eski yapıyı 90 bin TL’ye satın alarak burasını restore ettirdik. Restorasyonu ile birlikte bu bina bize 150 bin TL’ye maloldu. Burada mahalleli dans, keman gibi çeşitli kurslar görmeye başladı. Önümüzdeki aylarda da okuma yazma kursları düzenlenecek. Sosyal yaşam merkezinin mahalleliye büyük katkısının olacağını düşünüyorum” dedi.

“Sizi kimse buradan çıkaramaz”
Başkan Gökhan belediye olarak Fevzipaşa mahallesinde altyapı çalışmalarına hız verdiklerini de belirterek, “Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. Bunun ardından üst yapıya başlayacağız. Buradan şunu açıkça söylemek istiyorum. Bunu daha önce de söylemiştim. Şimdi de söylüyorum. Bu mahallenin asıl kurucuları sizlersiniz. Buranın asilleri sizsiniz ve buradan sizleri kimse çıkarıp atamaz. Ben belediye başkanı olduğu sürece de bu böyle olacak. Kimse sizi buradan çıkarıp atamayacak. Bu süre içinde de burada yaşayanlar olarak en iyi koşullarda yaşamanız için gerekli her türlü çalışmayı yapacağım” dedi.

Vali Yardımcısı Cemal Yıldızer ve Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz da yaptıkları konuşmalarda sosyal yaşam merkezinin önemine değinerek tesisin yapımında emeği geçenleri kutladı. Yapılan konuşmalardan sonra plaket töreni gerçekleştirildi ve merkezin açılışı yapıldı. Tören sonunda Başkan Ülgür Gökhan ile Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz arasında merkezin konseye devri ile ilgili protokol imzalandı.

[Kaynak: Medya Hedef]

Yorumlar...
  • derya şenez
    28/06/2012 11:57

    Sayın başkan demiş ki,Bu mahallenin ilk kurucuları sizlersiniz. Ben burada belediye başkanı olduğum sürece sizi buradan kimse çıkaramaz bu tamamen popilist bir söylem hatta açıkçası seçim yatırımı da diyebilirim,çünkü kentsel dönüşüm yasası çıktı çanakkalede kentsel dönüşüme uygun yerlerden biri de adı geçen mahalle ve bunu başkan da çok iyi biliyor,yarın öbür gün orada kentsel dönüşümle ilgili bir yıkım olunrsa başkan ben uğraştım ama engel olamadım diyecek....

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir