Fırtına Şiddetinde Lodos Bekleniyor!…

11 Ocak 2016

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, 11 ve 13 Ocak tarihleri arasında Çanakkale’de şiddetli lodos bekleniyor. Fırtınanın Çarşamba günü etkisini yitirmesi bekleniyor.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada; “Güney ve batı yönlerden orta kuvvette esmekte olan rüzgarın bu geceden itibaren hızını arttırarak Çarşamba günü ilk saatlere kadar bölge genelinde (İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Manisa ve Aydın) kuvvetli (30-50 Km/saat); Çanakkale ve Balıkesir il geneli ile İzmir’in kuzey ve batısı (Bergama, Kınık, Foça, Dikili, Menemen, Aliağa, Karşıyaka, Çiğli, Narlıdere, Güzelbahçe, Urla, Çeşme ve Karaburun) ile Manisa’nın Soma ve Kırkağaç ilçelerinde fırtına (50-70 Km/saat) şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın meydana getireceği olumsuzluklara karşı (soba ve baca gazı zehirlenmeleri, ulaşımda aksamalar, ağaç ve direklerin devrilmesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

Ege Denizi’nde de Fırtına Var!…

Öte yandan Kuzey Ege’de; rüzgarın bu geceden itibaren güney ve güneybatılı yönlerden (Lodos) 6 ila 8 kuvvetinde fırtına (50-75 km/s), zaman zaman 9 kuvvetinde kuvvetli fırtına (80-90 km/s); Güney Ege’de güney ve güneybatılı yönlerden (Lodos) 5 ila 7 kuvvetinde kuvvetli ve fırtınamsı (40-60 km/s) rüzgar şeklinde esmesi tahmin ediliyor.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir