Futbol Federasyonu’ndan Çanakkale Dardanelspor’a Tebrik

11 Nisan 2012

Çanakkale Dardanelspor’un Erzurum Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasında sergilediği centilmenlik nedeniyle Futbol Federasyonu kulübe tebrik yazısı gönderdi.

Çanakkale Dardanelspor’un, 4-3 kazandığı Erzurum Büyükşehir Belediyespor maçında, bir sakatlık pozisyonunun devamında rakip kaleye kazayla attığı golü telafi etmek için kendi kalesine gol atarak sergilediği fair play örneği tüm Türkiye’de takdirle karşılandı. Televizyon kanallarında günlerce futbol sahalarında çok ender rastlanan bu centilmenlik örneği konuşuldu. Herkes Dardanelspor’u bu centilmenliği nedeniyle alkışladı. Dardanelspor’un sergilediği fair playe bir kutlama da Futbol Federasyonu’ndan geldi.

Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören imzasıyla, Çanakkale Dardanelspor Başkanı Niyazi Önen adına gönderilen tebrik yazısında, “8 Nisan 2012 tarihinde Erzurum Büyükşehir Belediyespor’a karşı mücadele ettiğiniz müsabakada takımınızın göstermiş olduğu eşine az rastlanır, centilmence tutumun bizleri fazlasıyla memnun ettiğini bilmenizi isterim. Nezdinizde tüm yönetim kurulu üyelerinizi, teknik ekibinizi ve futbolcularınızı tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim” dendi.

Çanakkale Dardanelspor Başkanı Niyazi Önen ise, “Kulüp başkanı olarak, futbolcularımızın ve teknik heyetimizin sergilediği bu fair play örneği beni son derece mutlu etti. Ayrıca, Futbol Federasyonun da bizi tebrik etmesinden memnun duyduk. Çanakkale Dardanelspor bundan sonra da fair play konusunda örnek olmaya devam edecek. Türk futbolunda şike ve teşvikin konuşulduğu dönemde Çanakkale Dardanelspor fair play anlayışını ve şeffaf yönetim anlayışını devam ettirecektir” dedi.

NE OLMUŞTU
Çanakkale Dardanelspor ile Erzurum Büyükşehir Belediyespor arasında oynanan karşılaşma 1-0 Dardanelspor üstünlüğüyle devam ederken, maçın 37.’in dakikasında ikili mücadelede Dardanelsporlu Taner sakatlanarak yerde kaldı. Rakip oyuncu Cabir topu taca gönderdi. Dardanelspor Erhan ile taç atışını kullandı. Topu alan Faruk Güler de orta sahanın sağ taç çizgisine yakın bir noktadan topu rakibe vermek amacıyla kaleye gönderdi. Ancak kaleci Metin’in hatasıyla top çizgiyi geçti. Hakem Hüseyin Altıntaş da golü verdi. Yeniden başlayan karşılaşmada Dardanelsporlu oyuncular rakibin kendilerine gol atması için izin verdi. Ancak yaşanan kargasa nedeniyle Volkan’ın attığı gol hakem tarafından top ceza sahasını terk etmediği gerekçesiyle iptal edildi. Dakikalar 41’i gösterirken Dardanelsporlu Fatih topu kalecisi Volkan Tercan’dan alıp kendi kalesine göndererek büyük bir centilmenliğe imza attı.

[Kaynak: canakkaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir