Galatasaraylı Milli Yüzücüler İÇDAŞ’a Konuk Oldu

14 Nisan 2012

Çanakkale’de İÇDAŞ Spor Kulübünün konuğu olarak bir haftadır kamp yapan Galatasaray Spor Kulübü’nün milli takım sporcularından oluşan heyet İÇDAŞ Entegre demir-çelik tesislerini ziyaret etti.

Yüzme Federasyon temsilcisi Metin Vatansever ile yüzme milli takım antrenörlerinden Ali Özüak ve Onur Sönmez öncülüğünde, İÇDAŞ Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Selim Debreli, antrenör Engin Söylemezoğlu ve Galatasaray kulübünün milli takım sporcularımızdan oluşan heyet 14 Nisan 2012 Cumartesi günü İÇDAŞ tesislerine konuk oldu.

İÇDAŞ tesis direktörü Fuat Erkan Tekin tarafından karşılanan konuklara İÇDAŞ tesisleri hakkında verilen brifingin ardından sporcular tesisleri inceledi. 400 mt serbest stil Türkiye Rekortmeni Nezir Karap, 200-400 m karışık ve 200 kurbağa Türkiye rekortmeni Alptan Örnek, 100-200 m serbest rekortmeni Deniz Ali Bayraktar, 50-100 kurbağa rekortmeni Mehmet Ali Tuna, Orhan Karaçanak, 50-100-200 sırtüstü rekortmeni Merlin Aşkın, 50-100-200 serbest-karışık rekortmeni Elif Nur Naz, açık su yarışçısı Arda Beyazıt, İÇDAŞ Spor kulübü yüzücüleri Ayşe Selin Kavdır ve Buse Aygün’den oluşan sporculara; İÇDAŞ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Suat Karataş tarafından tesisler ve uygulamalar hakkında bilgi verildi. Gezi boyunca Milli sporcular tesisleri ve çelik üretim hattını ilgiyle incelediler.

Milli takım antrenörlerinden Ali Özüak Çanakkale yüzme kamp çalışmalarının son derece verimli geçtiğini ve kamp süresince İÇDAŞ spor kulübünün yüzücülerinin de katılımıyla Çanakkale’de yüzme sporu adına önemli bir gelişim potansiyeli gördüklerini belirtti. İÇDAŞ’ın Sporculara sağladığı büyük olanaklar ile; yüzme branşında dünya ülkeleriyle yarışma hedeflerine anlamlı bir destek verdiğini ifade ederek ” gerek bu tesislerdeki üretimi, gerekse spora verdiği örnek katkılar için İÇDAŞ ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

İÇDAŞ Spor kulübü antrenörü Engin Söylemezoğlu’da düşüncelerini “Galatasaray Yüzme Kulübü ve Milli takım sporcularıyla Çanakkale’de ortak çalışma yapmak; sporcularımızın gelişim ve motivasyonuna katkı sundu. Çanakkale İÇDAŞ sponsorluğunda yüzme dalında birçok milli sporcu yetiştirmeye aday bir kent olarak adını yüzme dünyasına duyurmaya başladı. Bu gezi sporcularımızın ufkunu genişletti” diyerek ifade etti.

Tesis gezisi sonrası sporcu kafilesi Çanakkale’ye hareket ederek tesislerden ayrıldı.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir