Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Gallipoli’den Gelibolu’ya Piri Reis’i Araştırmak İçin Geldiler

Gallipoli’den Gelibolu’ya Piri Reis’i Araştırmak İçin Geldiler

İtalya’nın Salentina Yarımadası’nda kurulu ve Lecce ili içinde bulunan Gallipoli isimli ilçeden bir heyet Piri Reis ile ilgili araştırma çalışmaları kapsamında Gelibolu’ya geldi.

Yayınevi sahibi Lorenzo Capone, ekonomist Walter Gualtire Della Fonte ve arkeolog Salvatore Bıanco’dan oluşan heyet, Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar’ı ziyaretlerinde Gallipoli Belediye Başkanı Francesco Errico’nun iyi dilek ve selamlarını getirdiklerini belirttiler.

Başkan Özacar’a İtalyan yazar Antonio Ventura’nın Piri Reis ve Gelibolu’yu anlatan İtalyanca yazılı kitabını sunan heyet, yaşadıkları Gallipoli ilçesi hakkında da bilgi verdiler.

Gelibolu Belediye Başkanı Özacar da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek heyete, 2013 yılının Unesco tarafından “Piri Reis Anma Yılı” ilan edilmesi nedeniyle, Gelibolulu büyük Türk ilim adamı ve denizcisini anmak üzere belediye olarak hazırlattıkları Piri Reis materyallerinden oluşan hediye çantaları sundu.

Filtreler:
Görüntülenme: 17
Google Analytics verileri olup, manipüle edilemez bir kaynak kullanılmıştır. Günde bir kere güncellenmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir