Games of Troy, ÇOMÜ BESYO Öğrencileri ile Start Verecek

26 Şubat 2014

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO)’nın Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ile işbirliği içinde gerçekleştireceği “Games of Troy” yarışması Teknopark arazisinde zorlu yarışlara sahne olacak.

Ana teması Truva Savaşları olan “Games of Troy” yarışmasının ilki önümüzdeki Mayıs ayında yapılacak. Yıl içindeki yarışmalar ise ulusal çapta devam edecek. 2015’te ise özellikle Çanakkale Savaşları’na katılmış ülkelerin temsilcilerinin iştirakiyle uluslararası çapta yapılacak.

ÇOMÜ Teknopark alanındaki Games of Troy yarış parkurunda zorlu tırmanma engelleri, yüksek duvarlar, ağlı rampalar, dar tüneller, tahterevalli, denge ve Tarzan engelleri, Truva Atı ve Apollon Tapınağı geçişi gibi birbirinden görkemli, ancak bir o kadar da zorlu engeller yer alıyor.

Konuyla ilgili Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda teknik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantının başkanlığını Öğr. Gör. Zeynel Dohman yaparken ÇTSO Meclis Üyesi Armağan Aydeğer ve Suat Karataş da ÇOMÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencilerine bilgi verdi.

Yetkililer, Türkiye’deki bütün Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okullarının davet edileceği yarışmanın ulusal kanallarda naklen yayımlanacağı ifade etti.

Ticaret odası Meclis Üyesi Suat Karataş konuşmasında şunları söyledi:

“Games of Troy parkurunu Çanakkale’nin yaratıcı gücü hayal etmiş, tasarlamış ve hayata geçirmiştir. Öncelikle bu hayalimize büyük bir içtenlikle destek veren, Teknopark alanında 70.000 metrekare araziyi bu yarışma için odamıza bedelsiz olarak tahsis eden ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner’in şahsında, yarışma içeriği konusunda birçok noktada destek sunan bütün öğretim üyelerine ve ÇOMÜ öğrencilerine teşekkür ediyoruz. ÇTSO olarak kentimizin gelişimine önemli katkı sağlayacak bu desteğe şükranlarımızı, üniversitemize teknopark sahasında anahtar teslimli bir AR-GE merkezi yaparak ifade ettik. Böylece Games of Troy, daha başlamadan bilime, teknolojiye ve sanayimize anlamlı bir armağan verdi”.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir