Gazeteci Ali Bayramoğlu Çanakkale’de Konferans Verdi

03 Mart 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Basın ve Halkla İlişkiler Birimi tarafından organize edilen “Entelektüel Olmak Konferansları” nın ilki Troia Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

“Entelektüel Olmak Konferansları” dizisinin ilk konuğu gazeteci yazar Ali Bayramoğlu oldu. Konferans ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir’in konuşmalarıyla başladı. Rektör Akdemir, düzenlenen etkinliklerin önemine değinerek, “Entelektüel Olmak Konferansları”nda birçok tanınmış ismi Çanakkale?de ağırlayacaklarını söyledi. Konferansta konuşan gazeteci yazar Ali Bayramoğlu entelektüelliğin genel tanımını yaparak, entelektüelin çok bilen değil, bilgi üreten ve doğru tavır almayı bilen olduğunu ifade etti. Bayramoğlu, konferansında iki tip entelektüelliğin olduğunu vurgulayarak, ?İyi bir entelektüellik merak ve şüpheyle başlar. Anlamak, benimsemek değil, doğruları ortaya koyabilmektir. Türkiye son yıllarda kamusal entelektüeller sayesinde iyi bir konuma geldi? dedi.

Konferans sonrasında gazeteci yazar Ali Bayramoğlu’na Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir tarafından plaket verildi.

İHA

Yorumlar...
  • ismail erten
    04/03/2009 11:34

    söz üretmenin, yazmanın ve konuşmanın kötülendiği bir modenist algılama sürecinde üniversitenin yaptığı çok ilginç bir başkaldırı olsa gerek... halbuki söz üretebilme, ve sözün sistematikleştirilmiş hali olan konuşma ve yazma eylemi, entellektüel kavramının ön koşulu olsa gerek.... bu kentte ipsiz hayvanların daha az meydanlarda bağırmalarının önlenmesi için sanırım daha fazla entellektüellik gerekiyor... devam, devam...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir