Gazeteci Erol Uçar’dan Yeni Kitap: “Songelen”

Gazeteci Erol Uçar’dan Yeni Kitap: “Songelen”
Şebnem Göksel
14/05/2018
14 Mayıs 2018

Gazeteci Yazar Erol Uçar’ın ikinci romanı olan ‘songelen’ yayınlandı. Yazar, ‘songelen’ romanında, bir üniversite öğrencisinin ve çevresindeki kişilerin başından geçen olayları anlatıyor.

İlk romanı “Filozof Çoban” ile beğeni toplayan Erol Uçar’ın ikinci romanı olan ‘songelen’ yayınlandı. Romanı hakkında bilgi veren gazeteci Erol Uçar, Songelen kitabının D&R Mağazaları’ndan alınabileceğini belirtti. 25 yıldır medya sektöründe çalışan Erol Uçar, ilk kitabı Filozof Çoban’ı 2015 yılında kitapseverlerle buluşturmuştu. Lapseki doğumlu Uçar’ın ikinci kitabı olan “Songelen” ise, konusuyla şimdiden merak uyandırmayı başardı.

Songelen Hakkında
06.06.2006 gününe yaklaşıldığında, bu günün şeytanın günü olduğu ve şeytanın dünyaya ineceği haberleri, internet ortamında ve basın yayın organlarında yayınlanır. Bir üniversite öğrencisi harçlığını çıkarmak için haftalık yayınlanan bir dergide çalışmaktadır. Dergide, makale ve hikayeler yazmanın dışında, aynı zamanda muhabir olarak çalışır. Derginin bir sayısında hikayesinin yayınlanmasından sonra, ilginç, sıra dışı ve akıl almaz olaylar yaşanmaya başlar. Muhabir olayların çıkmasının dergide yayınlanan son hikayesiyle bağlantılı olduğunu düşünür ve araştırmaya başlar. Araştırdıkça kendisinin ve çevresindeki kişilerin de olaylarla bir bağlantısı olduğunu anlar. Yaşananların daha başlangıç olduğu ve daha sonra yaşanacak olayları engellemenin mümkün olmadığı anlaşılır.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir