Gazetecilik Mesleğine Yıllarını Verenler Ödüllendirildi

12 Ocak 2016

Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü etkinliği,  Kolin Otel’de gerçekleştirildi.  Yemekte meslekte onuncu, yirminci ve otuzuncu yılını dolduran gazetecilere plaket takdimi yapıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Belediye Başkan Vekili Bilge Şimşek, kaymakamlar, belediye başkanları, daire müdürleri ve basın mensuplarının katıldığı organizasyonda, gazetecilerin 10 Ocak Gazeteciler Gününü kutlayan Vali Hamza Erkal, kamu görevi yürüten basın mensuplarıyla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Basın mensuplarının da kamu görevi yürüttüklerini belirten Vali Hamza Erkal, basının üstlendiği görevin önemine işaret etti.

“Bilgi çağındayız ve hiçbir iş gizli kalmıyor”

“Basın, göremediğimiz, ulaşamadığımız, işitemediğimiz bütün alanlarda eksikliklerimizi bize hatırlatır.  Yaptığımız icraatların halk nezdindeki yankılarını gösterir”  diyen Vali Hamza Erkal,   yasama, yürütme yargı erkleri dışında demokrasinin 4’üncü gücünün basın olduğunu kaydetti. Kamu görevi yürüten basın mensuplarına kamu görevlilerinin de yardımcı olması gerektiğini belirten Vali Hamza Erkal, yerel gazeteciliğin zorluğuna işaret etti.

Vali Hamza Erkal konuşmasının devamında : “Bilgi çağındayız ve hiçbir iş gizli kalmıyor. Yaygın iletişim ağıyla haberler çok hızlı bir şekilde kamuoyuna duyurulabiliyor. Teknoloji alanındaki gelişmeler gazeteciliği kolaylaştırırken bir yandan zorlaştırmaktadır. Kendilerini gazeteci yerine koyan, siteler açıp yanlış haberler yapan, sosyal medya aracılığı ile algı operasyonları yapanlar var. Birileri Doğuda bağımsızlık, özerklik ilan ediyor, hendekler kazıp bombalar yerleştirebiliyor. Bütün bunları sosyal medya öyle ilginç işleyebiliyorlar ki yürütülen operasyonlarda devlet sanki orada haksız yere yanlış işler yapıyormuş gibi bir imaj yaratabiliyorlar. Bizim hedefimiz, tarafsız doğru ve gerçekten kamuoyu adına haklı bir şekilde gazetecilik yapanları yüceltmek, diğerlerinden ayırıp hakkını teslim etmektir. Çanakkale’deki arkadaşlarımız hakkının teslim edilmesi gereken grup içinde, bu nedenle il adına dürüst gazetecilik yapanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından gazetecilik mesleğinde onuncu, yirminci ve otuzuncu yılını dolduran gazetecilere plaketleri takdim edildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir