Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Gecelerin Helikopter Ambulansları Geliyor…

Gecelerin Helikopter Ambulansları Geliyor…

Bursa’da, ‘Yaşama Yol Ver’ konulu toplantıya katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, gece görüş sistemine sahip olan ambulans helikopter ihalesine çıkacaklarını söyledi.
Alınacak ambulans helikopterlerin ilk olarak Bursa ve Çanakkale’de hizmete gireceğini söyleyen Müezzinoğlu, ‘Gece uçuşlu ambulans helikopterlerimizle dünya ile yarışacak bir sağlık sistemine sahip olacağız. İhale sürecimiz akşama-sabaha tamamlanacak. Bunun ilk iki merkezi Bursa ve Çanakkale olacak. İlk gece uçuşlarımızla Bursa’dan ve Çanakkale’den hastalarımız en doğru adrese ulaştırılacak’ dedi.
Ayrıca, 112 Acil Merkezi’nde büyük adımlar atılacağını söyleyen Sağlık Bakanı; “112 acil merkezine çağrı geldiği zaman vatandaş artık adres tarifi yapmayacak. Telefondan gelen sinyal sayesinde vatandaş adresi biliyor mu bilmiyor mu, konuşuyor mu konuşamıyor mu sıkıntısı yaşamayacak. Koordinatlar direk ambulans şoförünün önüne gelecek. Özellikle engelliler için bu sistemi akıllı telefonlarda başlattık. Engelli vatandaşımız 112 butonuna basar basmaz herhangi bir cümle söylemesine gerek kalmadan ambulansı harekete geçirecek’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir