Geçen Sene de Aynı Bölgede Kaybolan Dalgıç, Yine Kayıp

28 Ekim 2009

Geçen yıl aralık ayında Çanakkale’nin Eceabat ilçesine bağlı Seddülbahir köyü açıklarında dalarak balık yakalamak isterken hava muhalefeti sebebiyle denizde kaybolan İlhan Görgü tekrar kayboldu.

Edinilen bilgiye göre İstanbul’dan 5 arkadaşı ile birlikte Eceabat ilçesine bağlı Küçük Kemikliburun mevkiine gelen İlhan Görgü (27), denize daldı. Ancak aradan uzun zaman geçmesine rağmen bir türlü karaya çıkmayan İlhan Görgü’nün kaybolduğunun farkına varan arkadaşları, durumu sahil güvenlik ekiplerine bildirdi. Yapılan bütün aramalara rağmen dalgıç bulunamadı. Dalgıçların kıyıdan 10 metre açıkta dalış yaptıkları, kaybolan İlhan Görgü’nün üzerinde 5 kilogram ağırlığında kurşun bulunduğu öğrenildi.

Kaybolan İlhan Görgü’yü arama çalışmaları devam ediyor.

ORKA Deniz Av Malzemeleri Şirketi’nin ortaklarından İlhan Görgü, gıda mühendisi Hakan Şen (30), gümrük şirketi bulunan Ünal Kılıç (30), Emin Can (32) ve demir doğramacısı Ali Koç (37), geçen sene de Eceabat ilçesine bağlı Seddülbahir köyündeki bir pansiyonda konakladıktan sonra zodyak botla denize açılmış ve ardından kaybolmuşlardı. Çanakkale Boğazı’nın Ege Denizi girişindeki “Mavria” olarak bilinen “Tavşan Adaları” kıyısında avlanmaya gittikleri öğrenilen şahıslardan 24 saat haber alınamaması üzerine yakınları durumu emniyete bildirmişti. Yapılan aramalar sonunda Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne bağlı bir bot, şahısları Tavşan Adası’nda sağ olarak bulmuş ve Çanakkale’ye getirmişti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir