Geçmişe Yolculuk Yaptıran Sergi…

12 Kasım 2015

Çanakkale Deniz Ticareti Geçmişe Yolculuk Sergisi, Vali Hamza Erkal’ın katılımıyla açıldı. Çanakkale Deniz Ticareti Geçmişe Yolculuk Sergisi’nin Çanakkale Evi’nde yapılan açılışına, Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin ve davetliler katıldı.

Sergiyle ilgili bir değerlendirmede bulunan Vali Hamza Erkal, Çanakkale’nin konumu itibariyle her zaman deniz ticaretine açık olduğunu, bunun nasıl geliştirileceği konusunda düşünülmesi gerektiğini belirtti. Vali Hamza Erkal, “Yat Limanı ve büyük yolcu gemilerinin Çanakkale’ye gelmelerini sağlayacak projeler gerçekleştirildiği takdirde, Çanakkale’nin deniz ticareti konusunda kendini tekrar göstereceğini düşünüyorum” dedi.

1
Kanuni Sultan Süleyman döneminin ortalarından Birinci Dünya Savaşına kadar olan dönemde Osmanlı Denizcilik ticaretine ait Osmanlı Belgeleriyle, harita ve maketlerin yer aldığı sergi Çanakkale Evi’nde 1 ay boyunca sergilenecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir