Geleceğin Evine Gizemli Yolculuk Yaz Bilim Kampı Toplantısı Yapıldı

05 Haziran 2015

TÜBİTAK Bilim Ve Toplum Projeleri Destekleme Programı kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin “Yerküremizde; Geleceğin Evine Gizemli Yolculuk Yaz Bilim Kampı – 2015” TÜBİTAK projesi proje ekibi etkinlik hazırlıkları çalışma toplantısı Parion Hotel’de yapıldı.

Proje yürütücüsü ÇOMÜ Eğitim Fakültesi öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Arzu Bayındır geçmiş dönemlere ait kamp görsellerine ilişkin bir sunum ile toplantıyı başlattı. Bayındır kampın 7. kez Çanakkale’de düzenlendiğini, her kamp döneminde proje ekibi olarak aynı heyecanı yaşadıklarını, her dönem kamp içeriklerinin yenilendiğini, ekip olmanın en güzel örneğinin kamp süresince yaşandığını söyledi.

Arzu Bayındır projenin TÜBİTAK, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çanakkale Valiliği, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Koleji, Manisa Soma Kaymakamlığı ve Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu, İstanbul Darüşşafaka Eğitim Kurumu, Genelkurmay Personel Dairesi Başkanlığı işbirliği ile planlandığını ifade etti.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve farklı üniversitelerden alanlarında uzman öğretim elemanları tarafından yürütülecek programa Ortaokul 6.sınıfa devam eden 7. sınıfa geçmiş, akademik başarıları yüksek, bilim yatkınlığı olan, sosyal ve devlet okullarına devam eden 12 yaş çocukların çalışma grupları alınıyor.

22- 28 Haziran tarihlerinde Çanakkale ve Darüşşafaka Eğitim Kurumlarından çocuklar kampa gelirken 29 Haziran- 05 Temmuz arası Soma, 06-12 Temmuz arası ise Çanakkale’den oluşturulan grup ile birlikte Gazi ve Şehit Çocukları da programa alınacaklar.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir