“Gelenek ile Geleceğin ‘Çanakkale Seramikleri’ Buluşması” 10-14 yaş Çocuk Seramik Atölyesi Başlıyor

“Gelenek ile Geleceğin ‘Çanakkale Seramikleri’ Buluşması” 10-14 yaş Çocuk Seramik Atölyesi Başlıyor
19 Şubat 2021

“Gelenek ile Geleceğin 'Çanakkale Seramikleri' Buluşması”, Çanakkale merkezde yaşayan ve devlet okullarında eğitim gören öğrenciler öncelikli olmak üzere 10-14 yaş çocuk grubunun kültürel mirasımız Geleneksel Çanakkale Seramikleri ile tanışmasını hedeflemektedir. Gençlerin Geleneksel Çanakkale Seramiklerinin tarihsel süreçteki önemi, üretim yöntemleri, form ve dekor zenginliği konularında bilgi sahibi olması ve bu konuda geleneksel mirastan çıkışlı özgün yüzey kaplama seramikleri üretmesini amaçlar. Atölye, Geleneksel Çanakkale Seramiklerinin, gelecek nesillere sıhhatli bir biçimde aktarılmasında köprü vazifesini üstlenen Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi ve ÇOMÜ-ÇASEM (Çanakkale Seramikleri Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi) iş birliği ile hayata geçirilecektir. 

Eğitim ve uygulama sürecine katılacak çocuk sayısı çevirim içi platformun izin verdiği sayıda 30 olarak belirlenmiştir. Ücretsiz olarak katılım sağlanacak atölyenin seramik malzemelerinin temini ve dağıtımı Çanakkale Belediyesi tarafından yapılacak, pişirim ve sırlama süreçleri ÇASEM'de düzenlenecek olup katılımcı çocuklar bütün aşamalar ile ilgili çevrim içi olarak bilgi edindirileceklerdir.

6 Mart 2021 saat 14.00'da başlayacak ve 8 hafta sürecek eğitim-uygulama projesinde üretilen seramikler bir araya getirilerek Ulu Önder Atatürk tarafından dünya çocuklarına hediye edilen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında (23 Nisan 2021) kalıcı yerini alacaktır.

Katılım ve Bilgi İçin:

Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi

0286 211 01 30 (Pazartesi hariç hafta içi 10.00-16.00 saatleri arası)

Başvuru için katılım formunun www.canakkaleseramikmuzesi.org adresinden e-posta olarak canakkaleseramikmuzesi@gmail.com adresine gönderilmesi veya Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi Cevatpaşa Mahallesi Kaya Sokak No:31-33 Merkez Çanakkale adresine elden ulaştırılması gerekmektedir.

Son Başvuru tarihi: 26 Şubat 2021

www.canakkale.bel.tr

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir