Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar 2012 Yılı Çalışmalarını Değerlendirdi

30 Nisan 2013

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, 2012 yılında yaptıkları çalışmaları geleneksel hale getirdiği sunum toplantısı ile değerlendirdi.

Başkan Özacar, Gelibolu Atatürk Kız Teknik ve Meslek Lisesi Salonu’nda yapılan bilgilendirme ve değerlendirme toplantısında belediyenin yaptığı faaliyetler, yapacakları hizmetler ve gelir gider konularında katılımcılara açıklamalarda bulundu. Sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticileri, mahalle muhtarları ve vatandaşların katıldığı toplantıda Başkan Özacar, geride kalan dört yıllık hizmet döneminde ilçenin temel önceliğinin kentsel alt yapı olduğunu vurguladı.

“Bundan 4 yıl önce Gelibolu’yu yaşanabilir bir kent yapmak ve sadece halka hizmet etmek düşüncesiyle belediye başkanlığına talip olduk, bunu ne kadar yapabildiğimizin kararını sizler vereceksiniz” diyen Özacar, 2012 yılında da, hizmetlerde ‘görünmeyen yüz’ olarak değerlendirilen alt yapı ile ilgili çalışmaları ara vermeden devam ettirdiklerini, yapılan ısrarlı alt yapı yatırımlarının ardından çok iyi işler başarıldığının herkes tarafından görüldüğüne dikkat çekti. Başkan Özacar, 2012 yılı faaliyetlerini sinevizyon gösterisi ile sunarken, karşılaştıkları zorluklara da vurgu yaptı.

Özacar konuşmasında;

“Sizler bize inandınız ve güvendiniz. Peki biz neler yaptık, nereden nereye geldik? Bu hizmetleri yaparken, nelerle karşılaştık? Sizlerin bu yapılanlara kayıtsız kalmadığınızı, izlediğinizi ve aynı zamanda değerlendirme yaptığınızı biliyoruz. Bizler sizin emanetçiniz olarak geldik. Çünkü sizlerin sahibi olduğunuz kaynakları kullanıyoruz. Bunun için bizler, sizlere hizmet verirken, yol yaparken ve bir çiçek dahi ekerken, kırkı kırk yararak en doğrusunu yapmak için düşünüyoruz.İlçemizin görünür projelerini de bir bir hayata geçiriyoruz. Eski Tekel Binası’nın Kültür Merkezi olarak kullanılması amacıyla yapılan restorasyon işini Çanakkale Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylanan proje kapsamında aslına uygun olarak tamamladı. Açılışını 4 Mayıs’ta yapacağımız ulu önderimizin adını verdiğimiz Kültür Merkezi, çok yönlü olarak siz halkımıza kültürel, sanatsal, eğitsel faaliyetlerde ev sahipliği yapacak”

ifadelerini kullandı.

Günümüzde yerel yönetim anlayışlarını ‘kentsel tasarım projeleri’nin şekillendirdiğini vurgulayan Özacar, sunum toplantısında “Gelibolu 1915 100. Yıl Sahil Yolu Düzenlemesi Kentsel Tasarım Projesi” ile birlikte sahil şeridinin örnek bir rekreasyon alanı olacağını belirterek, bu bölge için hazırlanan projeyi detayları ile anlattı.

2012 yılı bütçe hazırlıkları kapsamında 22.250.000,00 TL olarak tahmin edilen gelir bütçesinin, yıl sonu itibari ile yüzde 88,20 gerçekleşme oranı ile 19.625.210,37TL olarak kesinleştiğini söyleyen Başkan Özacar, gider bütçesinin de yüzde 96,94 gerçekleşme oranı ile 21.569.211,44 TL olarak kesinleştiğini bildirdi.

“Yeni faaliyet dönemimizde yeni hizmetlerle ilçemizi geliştirmeye devam edeceğiz” diyen Başkan Özacar,sözlerini

“Sizlerden aldığımız güç ve inançla ilçemizi daha güzel günlere ulaştırmak için iş başında olacağız.Bu anlamda bize güç veren tüm meclis üyesi ve mesai arkadaşlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, hizmetlerimizde bize rehberlik eden siz halkımıza bir kez daha teşekkür ediyorum”

ifadeleri ile tamamladı.

[gelibolu.bel.tr]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir