Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, Birinci Yılını Değerlendirdi

Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, Birinci Yılını Değerlendirdi
13 Nisan 2010

Geçen yıl yapılan yerel seçimlerde belediye başkanlığını kazanan Çanakkale?nin Gelibolu ilçesinin CHP?li Belediye Başkanı Mustafa Özacar, bir yıllık icraatını değerlendirdi.

Gelibolu Atatürk Kız Meslek Lisesi salonunda yapılan toplantı ile vatandaşlara seçildikten sonra geçen bir yıllık süre içerisinde yaptıkları hizmetleri sinevizyon ile anlatan Belediye Başkanı Mustafa Özacar, çok kısa sürede, inanılmaz işler yaptıklarını belirterek, ?Bundan 13 ay önce sizlerin huzuruna çıkarak, sizlere en iyi hizmeti verebilmek için görev istedik. 12 ay, yani tam bir yıl önce de, bize güvenerek öyle bir yetki verdiniz ki, ilçemiz siyasi tarihinde bu güne kadar görülmemiş bir çoğunlukla bizleri, göreve getirdiniz. Bu yoğun güven, bize daha da büyük sorumluluklar yükledi. Başta Sosyal Güvenlik Kurumu olmak üzere diğer resmi kurumlara, özel kurumlara ve kişilere ait büyük bir borç yüküyle karşılaştık. Diğer yandan, başta su konusu olmak üzere tüm alt yapının bitme noktasında olduğunu gördük. İhale edilen katı atık tesisinin ise daha başlangıcında çok eksik ve yanlışlığın bulunduğunu gördük. Ama bunlar bizim çalışma hırsımızı etkilemedi ve bir yıllık süre içerisinde başta alt yapı olmak üzere ve su da istediklerimizi yaptık. Aldığımız tedbirlerle sağladığımız ekonomik tasarruflarla şimdiye kadar ödenmeyen borçları ödemeye başladık. Belediyenin gelirlerini alınamayan ücretleri alarak artırdık. Bundan sonrada kent içinde modern şehircilik anlayışını sergileyeceğimiz projelerimizi hayata geçireceğiz. İlk gün söylediğimiz gibi görevde bulunduğumuz süre içerisinde daima şeffaf, dürüst, tarafsız, insan odaklı ve kamu çıkarını esas alan yönetim anlayışımızı sürdüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın? dedi.

Bu konuşmanın ardından toplantıya katılanları şehre su veren ve onarım ile yeni düzenlemeleri yapılan arıtma tesisi gezdirilip, belediye tarafından bastırılan 1 yıllık faaliyet rapor kitabı dağıtıldı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir