Gelibolu Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı Yapıldı

07 Şubat 2013

Gelibolu Belediyesi’nin Şubat ayı meclis toplantısı yedi maddelik bir gündemle toplandı. Başkan Özacar’ın Ankara’da bulunması nedeniyle oturuma Birinci Meclis Başkan Vekili Mustafa Çoban başkanlık yaptı.

Belediye meclis salonunda saat 14.00’de gerçekleştirilen toplantıya altı meclis üyesi mazeret bildirerek katılmadı. Açılış ve yoklamanın ardından, Ocak ayı toplantısında gündeme gelen ve 2013 mali yılı tarifeleri içerisinde yer alan inşaat harçları ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonunun hazırlamış olduğu rapor görüşüldü. 2013 yılına ait tarifeleri konu alan bütçe plan komisyonu raporunda, 96.maddenin A fıkrasında sayılan harçlar, Gelibolu Belediyesi’nin ikinci gruba dahil belediye olması dikkate alınarak, 2005/8730 sayılı kararda belirtilen ikinci grup belediyeler için tanımlanan hadler paralelinde düzeltilerek, yeni haliyle meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle kabul edildi. İmarla ilgili üç gündem maddesinin görüşülüp, İmar Komisyonuna havale edildiği toplantıda, meclis üyeleri üst yapı ve çevre düzenlemeleri çalışmaları için Başkanımız Özacar’a oy birliğiyle borçlanma yetkisi verdi.

Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından CHP’li Meclis Üyesi Orhan Tığ, Gelibolu Belediye Başkanlığı İle Çanakkale İl Özel İdaresi arasında imzalanan “Gelibolu Feribot İskele Kompleksi Yapımı ve Kullanımına İlişkin Protokol” hakkında meclise bilgi verdi.

Meclis üyesi Tığ, iki ayrı kullanıcıya hitap edecek şekilde inşa edilecek olan yeni feribot iskelesinin Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından inşa edileceğini, yeni feribot iskelesinin maliyetinin iskele faaliyete geçtikten sonra Gelibolu Belediyesi’nin kullanıcılarından o an için alacağı tahsis bedellerinden mahsup edilmek suretiyle karşılanacağını söyledi. Tığ, “İnşa edilecek terminallerden birisi 25 yıl süre ile İl Özel İdare Müdürlüğü’nün kullanımında olup, diğer terminalin kullanım hakkının Gelibolu Belediyesi veya İl Özel İdaresi tarafından kullanılma kararı iskele faaliyete geçmeden önce taraflarca tekrar belirlenecek.” İfadelerini kullandı.

Belediye meclisi Mart ayı toplantısını 07 Mart 2013 Perşembe günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

[gelibolu.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir