Gelibolu Belediye Meclisi 2014 yılının İlk Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi

07 Ocak 2014

Gelibolu Belediye Meclisi 2014 yılının ilk meclis toplantısını Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar başkanlığında gerçekleştirdi. Belediye meclis salonunda beş gündem maddesi ile yapılan toplantıya mazeret bildiren dört üye katılmadı.

Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar toplantının açılışında meclis üyelerinin yeni yılını kutladı ve ameliyat olan meclis üyesi Zafer Batır’a acil şifalar diledi. Özacar, “Meclis üyemiz Zafer Batır arkadaşımıza ve babasının sağlığına kavuşması için donör olup O’na can veren sevgili Burak kardeşimize bir kez daha geçmiş olsun diyor, Zafer Batır’ı en kısa sürede yeniden mecliste aramızda görmek istiyoruz” dedi.

Gündemde ilk olarak 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 25. maddesi gereğince Denetim Komisyonu oluşturulması görüşüldü. Grupların önerileri ile denetim komisyonu üyeliklerine CHP grubundan Orhan Tığ, Hakan Öztürk ve Ömer Akyol, MHP grubundan Derya Uysal ve Ak Parti’den Zafer Batır üyelerin oy birliğiyle seçildiler. Bu seçimin ardından kısmi zamanlı çalışan avukat sözleşmesinin yenilendiği toplantıda, Zabıta ve İtfaiye memurlarının fazla mesai ücreti konusu görüşüldü. 2014 yılı için aylık maktu fazla çalışma ücretinin 221,00 TL olmasına oybirliği ile karar verildi. Kasım ayında mecliste belirlenen 2014 yılı mali tarifelerinin, 18 Aralık 2013 tarihinde açıklanan Bakanlar Kurulu kararı doğrultusunda uygulanmasının oy birliği ile kabul edildiği toplantıda, meclisin Şubat ayı olağan toplantısının 07 Şubat 2014 Cuma günü saat 14.00’de yapılması kararlaştırıldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir