Gelibolu Belediye Meclisi Dönemin Son Toplantısını Yaptı

07 Mart 2014

Gelibolu Belediye Meclisi, 2009-2014 çalışma döneminin son Belediye Meclisi toplantısını yapılan tek oturumla tamamladı. MHP’li meclis üyesi Mustafa Şeviker dışındaki tüm üyelerin eksiksiz olarak katıldığı toplantıyı yöneten Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, 2009-2014 yılları arasında mecliste bulunan üç partinin meclis üyeleriyle uyum içinde çalıştıklarını vurgulayarak, “Beş yıllık dönemde nezaket ve saygı kuralları içerisinde çok uyumlu ve başarılı bir çalışma dönemi geçirdik. Tüm arkadaşlarıma gönülden saygı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“Birlikte iz bıraktık”
“Gelibolu değişiyor ve bunu fazlasıyla hak ediyor” diyen Belediye Başkanı Özacar, CHP, MHP ve Ak Parti’yi temsil eden 15 meclis üyesi ile daha güzel bir Gelibolu yaratmak için mücadele ettiklerini, aldıkları onurlu ve şerefli kararların geleceğe güzel bir taahhüt olduğunu vurguladı.

Tüm meclis üyelerine yaptıkları görevlerden dolayı ayrı ayrı teşekkür eden Başkan Özacar, sözlerini şöyle tamamladı:

“Örnek bir meclis ile beş yıl boyunca birlikte görev yapmaktan dolayı çok mutluyum. Bunu samimiyetimle ifade etmek istiyorum. Hizmet dönemimizde Gelibolu’nun geleceği için önemli projeleri ön plana çıkarmaya çalıştık. Tüm arkadaşlarımızın bilgi ve birikimlerinden yararlandık. Vatandaşlarımızın aklında, hafızasında asla kirli bir nokta dahi olmayan tertemiz, pırıl pırıl bir dönemi geride bırakıyoruz.”

“Örnek bir meclis olduk”
MHP grubu adına söz alan meclis üyesi Serdar Sağkan, geride bıraktıkları beş yıllık çalışma dönemi içerisinde onur ve gurur verici bir hizmet dönemi geçirdiklerini belirterek, “Gelibolu’da ayakları yere basan, kişilerin birbirlerine saygılı olduğu meclis kültürü oluştu. Tek dileğim tartışma ve meseleleri sentez etme kültürünün bundan sonra da devam etmesidir” ifadelerini kullandı.

Ak Parti adına söz alan meclis üyesi Zafer Batır da, “Beş yıllık dönemde elimizi taşın altına birlikte koyduk, siyaseti ve siyasi anlayışlarımızı bir kenara bıraktık. Uyumlu bir çalışma dönemi geçirdik”Son toplantıda anlamlı bir karar
Daha sonra gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda, Gelibolu Belediye Meclisi eğitime katkı payı sağlanması için örnek bir karara imza attı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi tarafından ilçemizde inşa edilmekte olan Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulu’nun yeni eğitim ve öğretim binasının mevcut bölümlerinin yanında 4 yıllık fakülte seviyesinde yeni bölümleri ile eğitim ve öğretim verecek bina inşaat alanının iki kattan üç kata çıkartılmasında, ilave kat maliyetinin ilçemiz genelinde toplanacak katkı payından, eksik kalan bölümünün 5393 sayılı Belediye kanunun 14. Maddesinin (b) fıkrasına istinaden Gelibolu Belediye Başkanlığı’nca karşılanması üyelerin oy birliğiyle kabul edildi.

Konu ile ilgili meclise bilgi veren Belediye Başkanı Özacar, alınan kararın temelinin Gelibolu’da yeni bir anlayışın açılması için kaynak yaratıp öğrenci sayısının arttırılması ve ilçe ekonomisine katkı sağlamak olduğunu vurguladı.

Başkan Özacar, toplantı sonunda belediye meclis üyelerine beş yılın anısına teşekkür plaketi takdim ederek, toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

[gelibolu.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir