Gelibolu Belediye Meclisinde Şubat Ayı Mesaisi Başladı

06 Şubat 2015

Gelibolu Belediyesi’nin Şubat ayı meclis toplantısı on bir maddelik bir gündemle toplandı. Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ın yönetiminde gerçekleştirilen ve tüm üyelerin eksiksiz olarak hazır bulunduğu toplantıda, açılış ve saygı duruşunun ardından belediyenin norm kadro cetveli görüşülmek üzere oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Komisyon, ilçenin nüfusunun artmasına paralel olarak gelişen trafik iş ve işlemlerinin aksamadan yürütülmesi için Zabıta Müdürlüğü bünyesinde trafik şefliği biriminin oluşturulması konusu başta olmak üzere planlaması yapılan diğer şeflikleri görüşerek meclisin onayına sunacak.

Belediyenin sosyal belediyecilik kapsamında verdiği cenaze defin hizmetleri ile ilgili yönetmeliğin hazırlanması konusunun oy birliği ile Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildiği toplantıda, daha sonra Geliboluspor ve Gelibolu Harb-İşspor kulüpleri adına kurulmuş bulunan iktisadi işletmenin otopark ücretlerinin arttırılması talebi görüşüldü. Meclis üyeleri komisyonda görüşülen konuyu karara bağlayarak, 1,50 TL olan ücretin 2,00 TL’ye çıkarılmasını, aylık abonelik ücretinin 60,00 TL olarak uygulanmasını, 0 ile 15 dakika arasında bekleme süresinde ücret alınmamasını oy birliği ile kabul etti.

Gelibolu ile Çardak arasında feribot ile taşımacılığı yapan şirketin, patlayıcı madde taşıyan araçların park ücretlerinin düşürülmesi talebinin komisyona havale edildiği toplantıda, görüşülen bir gündem maddesi hibe başvurusu idi. Meclis üyeleri, belediyenin araç parkına dahil edilmek istenen araç alımları ile ilgili hibe başvurusu için bakanlıklar, kurum ve kuruluşlar yapılacak görüşmelerde Belediye Başkanı Özacar’a oy birliği ile yetki verdi.

Daha sonra imarla ilgili gündem maddelerinin görüşülmesine geçilen toplantıda, İmar Komisyonu tarafından hazırlanan ve Küçük Sanayi Sitesi bölgesini ilgilendiren imar plan notu ilavesi oy birliğiyle, Camikebir Mahallesi’nde ada bazında yapılmak istenen imar plan tadilatı değişikliği de oy çokluğu ile karara bağlandı.

Belediye meclisi daha sonra, Plan Bütçe Komisyonunda görüşülecek Atıksu Arıtma Tesisi ve kısmi kanalizasyon inşaat işinin iş artışı konusu ve İmar Komisyonunda görüşülecek gündem maddelerini karara bağlamak için 6 Şubat Cuma günü saat 16.00’da toplanmak üzere birinci oturumu kapattı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir