Gelibolu Belediye Meclisi’nden Yatırımlar İçin Başkan Özacar’a Tam Yetki

09 Ekim 2011

Gelibolu Belediye Meclisinin Ekim ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar’ın başkanlığında belediye meclis salonunda yapılan tek oturumla gerçekleştirildi.

Meclis salonunda yapılan Ekim ayı olağan toplantısında 13 gündem maddesi görüşüldü. Tek oturumla tamamlanan toplantıya MHP grubundan Serkan Gelmez ve Ak Parti’den Zafer Batır mazeret bildirerek katılmazlarken, gündemde ilk olarak 2012 mali yılı bütçe taslağı ele alındı. Taslak bütçe ile ilgili çalışmanın yapılması için konu Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi. Yine 2012 yılında uygulanacak tarifeler ve harcama yetkilileri maddeleri görüşülmek üzere üyelerin oy birliğiyle komisyona havale edildi. Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın teknik destek programı adı altında vereceği hibe desteği için meclisin Belediye Başkanı Mustafa Özacar’a yetki verdiği toplantıda, JICA (Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı) tarafından belediyelere kanalizasyon şebeke ve arıtma tesislerinin geliştirilmesi amacıyla verilen yedi yılı geri ödemesiz olmak üzere 25 yıl ödemeli kredi ile ilgili de Başkan Özacar’a yetki verildi.

Alt yapı tesis sözleşmesi için meclisten yetki alan Başkan Özacar, “Alt yapı bir kentin yaşamsal can damarlarıdır. Gelibolu’yu 50 bin nüfusa ulaşıldığında taşıyacak kapasitede planlamalar yapmaktayız. Yatırım yapmak istediğimiz bölgelerin hali hazır ve projelendirme çalışmaları tamamlanmıştır” dedi.

Toplantıda İmar Komisyonunda görüşülerek meclise gelen üç imar maddesi komisyonun raporları doğrultusunda üyelerin oy çokluğuyla kabul edilirken, beş imar maddesi de görüşülmek üzere komisyona havale edildi. Su tahsilatında önemli bir başarı sağlayacağına inanılan ve Eylül meclisinde gündeme gelen ön ödemeli akıllı su sayaçlarının kullanımına, üç kişilik komisyonun olumlu raporunun ardından aşamalı olarak geçilmesi meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle kabul edilirken, ilk etapta yeni inşaatlara, yüksek kullanımlı ve sorunlu abonelere uygulanması konusunda görüş birliğine varıldı. Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Belediye Başkanı Özacar, devam eden ve planlanan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir