Gelibolu Belediye Meclisi?nden Yeni Yılın İlk Mesaisi

05 Ocak 2013

Gelibolu Belediye Meclisi, 2013 yılının ilk meclis toplantısında sekiz gündem maddesi ile toplandı. Belediye meclis salonunda yapılan ve Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar’ın yönettiği toplantıya mazeret bildiren altı üye katılmadı.

Gündemde ilk olarak 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 25.maddesi gereğince Denetim Komisyonu oluşturulması görüşüldü. Grupların önerileri ile denetim komisyonu üyeliklerine CHP grubundan Orhan Tığ, Hakan Öztürk ve Ömer Akyol, MHP grubundan Derya Uysal ve Ak Parti’den Zafer Batır üyelerin oy birliğiyle seçildiler.

Bu seçimin ardından gündemde sözleşmeli personelin ücretleri görüşüldü. Yapılan oylamada, sözleşmeli personelin, Bakanlar Kurulu tarafından 2013 yılı içerisinde memurlara yapılacak ilave ödenek ve zamlardan yararlanması üyelerin oy birliğiyle kabul edildi. Kısmi zamanlı çalışan avukat sözleşmesinin yenilendiği toplantıda, Zabıta ve İtfaiye memurlarının fazla mesai ücreti konusu görüşüldü. 2013 yılı için aylık maktu fazla çalışma ücretinin 209,00 TL olmasına oybirliği ile karar verildi.

Toplantıda daha sonra imarla ilgili maddelerin görüşülmesine geçildi. İmar Komisyonunda görüşülen iki madde komisyonun aldığı karar doğrultusunda üyelerin oy birliğiyle kabul edildi. 2013 yılında uygulanacak tarifeler arasında yer alan bina ve inşaat harçları ile ilgili madde İmar Müdürlüğü’nün talebi üzerine yeniden görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edildi. Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın ‘Turizmde rekabetçiliğin arttırılması’ konulu mali destek programına Gelibolu Belediyesi’nin başvurması için meclis üyelerinin Belediye Başkanı Özacar’a yetki verdiği son gündem maddesinin ardından, Belediye meclisi Şubat ayı olağan toplantısının 07 Şubat 2013’de saat 14.00’de yapılması kararlaştırıldı.

[gelibolu.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir