Gelibolu Belediyesi ile TÜM BEL-SEN Arasında Toplu Sözleşme İmzalandı

04 Ekim 2012

Gelibolu Belediyesi ile KESK’e bağlı Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM BEL-SEN) arasında 45 memur ve sözleşmeli statüde çalışanları kapsayan toplu sözleşme imzalandı.

Başkanlık makamında düzenlenen toplu sözleşme imza törenine, Belediye Başkanı Mustafa Özacar, TÜM BEL-SEN Çanakkale Şube Başkanı Zeki Önder, sendikanın Gelibolu temsilcisi Akın Şarköylü ve memur temsilcileri katıldı.

01 Ekim 2012 tarihinden itibaren bir yıl geçerli olacak, sosyal denge tazminatı miktarının Başkan Yardımcısına 450,00 TL, birim müdürlerine 400,00 TL, diğer memurlara 350,00 TL, sözleşmeli statüde çalışan personele 150,00 TL olarak belirlendiği sözleşmede, tüm memur ve sözleşmeli statüde çalışan personele Ramazan ve Kurban Bayramlarında da 150,00 TL ikramiye verilmesi imza altına alındı.

“Sözleşmenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diyen Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Gelibolu Belediyesi tarihinde memurlarla ikinci kez toplu sözleşme yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Başkan Özacar, sözleşmede emeğe olan saygıları gereği çalışanlarına imkanlar çerçevesinde en iyi olanakları sağladıklarını düşündüklerini sözlerine ekledi.

TÜM BEL-SEN Çanakkale Şube Başkanı Zeki Önder de, Gelibolu Belediyesi’nin emekçilerin tüm taleplerini yerine getirdiğini belirterek, Belediye Başkanı Özacar’a teşekkür etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir