Gelibolu Belediyesi’nde Memurlarla Üçüncü Kez Toplu Sözleşme İmzalandı

Gelibolu Belediyesi’nde Memurlarla Üçüncü Kez Toplu Sözleşme İmzalandı
03 Ekim 2013

Gelibolu Belediyesi ile KESK’e bağlı Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) arasında, memur statüsündeki 57 personeli kapsayan toplu sözleşme imzalandı. 01 Ekim 2013 tarihinden itibaren altı ay süre ile geçerli olacak sözleşmeyle, kamu çalışanları aylık 450 TL ek zam almaya hak kazandı.

Toplu sözleşme için düzenlenen imza törenine Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, Tüm Bel-Sen Çanakkale Şube Başkanı Zeki Önder, Gelibolu Belediyesi İşyeri Temsilcisi Akın Şarköylü katıldı. İmza töreninde konuşan Tüm Bel-Sen Çanakkale Şube Başkanı Zeki Önder, toplu sözleşmenin sendikal hareketin ve demokrasilerin olmazsa olmazlarından biri olduğunu vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı: “Bizler, 23 yıllık onurlu bir mücadelenin sonunda bu günlere geldik. Bütün engellemelere rağmen ?memurun sendikası olamaz’ dediler, onurlu bir mücadele sonucunda her iş kolunda sendikamızı kurduk. ?Memurlar toplu sözleşme imzalayamaz’ dediler, Avrupa İnsan Hakları mahkemesine başvurduk ve kazandık. Bugün 700’e yakın belediyede Tüm Bel-Sen olarak toplu sözleşmeleri imzaladık. Bu toplu sözleşmenin Gelibolu Belediyesi çalışanlarına hayırlı olmasını diliyorum. Biz kamu emekçilerinin taleplerini yerine getiren Belediye Başkanı Sayın Özacar’a da teşekkür ediyoruz”

“Memurlarımız ile yaptığımız üçüncü toplu sözleşmenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diyen Belediye Başkanı Mustafa Özacar da, demokrasilerde sendikal hakların elde edilmesinin önemine dikkat çekerek şöyle konuştu: “Özellikle bizim göreve başladığımızdan bu yana memurun sendikal haklarının kazanılması için çok mücadele verildi. Geldiğimiz noktada bizim önümüze böyle anlamlı bir sözleşmeyi imzalamak kaldı, emeğin karşılığı çok önemlidir, emek en yüce değerdir. Bu sözleşmeye katkı veren belediye meclis üyesi arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum.”

Gelibolu Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar’ın belediyenin kuruluşundan bu yana memurlarla toplu sözleşme yapan tek başkan olduğunun altı çizilerek üçüncü kez toplu sözleşmenin imzalandığı belirtildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir