Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Gelibolu Belediyesi’nde Toplu Sözleşme Sevinci

Gelibolu Belediyesi’nde Toplu Sözleşme Sevinci

Çanakkale?nin Gelibolu ilçesinde, Belediye Başkanlığı ile Belediye-İş Sendikası arasında yürütülen toplu iş görüşmelerinde ilk kez iki yıllık sözleşme imzalandı.

119 işçiyi kapsayan, 15 Şubat 2010 ve 14 Şubat 2012 tarihleri arasındaki dönemde geçerli olacak sözleşmeyi Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar ile Belediye-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Süleyman Tosun imzaladı. Belediye başkanlığı encümen odasında yapılan imza töreninde belediye meclis üyeleri ile sendika yöneticileri de hazır bulundu.

Gelibolu Belediyesi ile bölgede hayat şartlarına en uygun sözleşme yaptıklarını belirten Belediye-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Süleyman Tosun, sosyal haklarla birlikte iki yıl içindeki ücret zammının yüzde 20?yi bulduğunu vurguladı. Tosun, ?Ücret koşulları da hayat koşullarına göre oldukça iyi. Biz sendika olarak memnunuz. Belediyemize ödeme kolaylığı, başkanımıza başarılar diliyoruz. Belediye jestini yaptı. Bizde bu jesti iş gücüne yansıtacağız? dedi.

Sözleşmenin imzalanmasının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Belediye başkanı M.Mustafa Özacar, ?Siyasi yaşamımda kimsenin hakkını karşılıksız bırakmadım. İşte yapılan bu sözleşme ile işçilerimiz hak ettiğini almıştır. Bizler Türkiye koşullarını bilen insanlarız. Bu hem bizim açımızdan, hem de işçilerimizin açısından çok iyi bir anlaşma olmuştur. Biz işçilerimize zamanında ödenen ücretten yanayız. Göreve geldikten sonra eşitsizliği ortadan kaldırarak, tüm çalışanlarımızın ikramiyelerini aynı anda ödemeye başladık. 2009 yılı sonu itibariyle de çalışanlarımıza geçmişe ait ödeme kalmamıştır. Bizim dünyaya bakış açımız emeği saygı düşüncesi temelinde şekillenmiştir. Bundan sonra da emeğe, üretime sahip çıkmaya devam edeceğiz. Sendikal mücadele yalnızca ücrete endekslenmemeli, üretime ve sosyal verimliliğe yönelik mücadele de sergilenmelidir? dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumunuz