Gelibolu Belediyesi’nde Toplu Sözleşme Sevinci

Gelibolu Belediyesi’nde Toplu Sözleşme Sevinci
25 Mart 2009

Çanakkale?nin Gelibolu ilçesinde Belediye Başkanlığı ile Belediye İş Sendikası arasında yürütülen toplu iş görüşmeleri mutlu son ile bitti.

122 belediye İşçisini kapsayan toplu iş sözleşmesini Gelibolu Belediye Başkanı Cihat Bingöl ve Belediye İş sendikası İşyeri baştemsilcisi Mustafa Özen imzaladı.

İmza töre töreninde bir konuşma yapan Gelibolu Belediye Başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan Adayı Cihat Bingöl, yapılan anlaşma ile belediyede çalışan işçilerin ücretlerine ilk altı ay yüzde 8, ikinci altı ayda yüzde 7 olmak üzere toplam yüzde 15 zam yapıldığını belirterek, ?Bunun dışında sorumluluk ve iş güçlüğü pirimi sözleşmesinin birinci grubunda olan işçilere 200 TL, ikinci gurubunda yer alan işçilere 150 TL, üçüncü gurubunda yer alan işçilere 125 TL, kısım sorumlularına da 250 TL verilecek. İkinci altı ay içinde bu rakamların üzerine yüzde 8 oranında zam yapılacak? dedi.

Başkan Bingöl, belediyede çalışanlarla 10 yıldır ağabey, kardeş ve arkadaş gibi çalıştıklarını da belirterek, ?İnsan olarak hepinizi seviyorum. Sizlerin emekleri olan maaşlarınızı 120 aydan beri hiç aksatmadan ödüyorum. Evinize bir parça ekmek fazla götürmeniz için çalıştım. Hiç bir personelime particilik yapmadım. Biz bir aileyiz. Doğumumuzda, hastalığımızda, düğünümüzde ve cenazelerimizde hep birlikte olduk. Aranızdaki ücret farklarını eşitledim. Şuan Gelibolu?da bütün çalışanlardan daha iyi maaş alıyorsunuz. İçinizde o günleri görenler vardır. Maaşınızı iki taksitte veya 1 ay geç aldığınız günler oldu. Bazen sıkıntılarımız oldu ama, ben ve ekibim bunu sizlere hiç yansıtmadık. Bundan sonra arkamıza iktidar gücünü de alarak hiç sıkıntı çekmeyeceğiz. Artık 25 yıl sonra Gelibolu Belediyesi?nin yanında iktidar gücü var. Artık sizlerde Gelibolu Belediyesi ve Gelibolu için büyük düşünmelisiniz. Ben ve ekibim kendimize güveniyoruz. Pazartesi gününden itibaren hizmetlerimize devam edeceğiz? dedi.

Belediye İş Sendikası adına konuşan iş yeri baştemsilcisi Mustafa Özen de yapılan sözleşmenin şuan itibari ile Çanakkale ve Balıkesir bölgesinin en iyi sözleşmesi olduğunu belirterek herkese hayırlı olmasını diledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir