Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Gelibolu Belediyesi’nden “Kokan Su” Açıklaması

Gelibolu Belediyesi’nden “Kokan Su” Açıklaması

Son günlerde Gelibolu’da musluklardan akan sularda koku olduğuna yönelik şikayetler ve sosyal medyada paylaşılan iddialar ile ilgili Gelibolu Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü bir açıklama yayınladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Son günlerde ilçemizde musluklardan akan su ile ilgili kurumumuza şikayetler ulaşmakta, konuyla ilgili özellikle sosyal medyada mesnetsiz iddialar ortaya atılmaktadır. Belediyemiz, ilçe halkına düzenli ve kaliteli su temin edebilmek için kesintisiz olarak çalışmaktadır. Kurumumuzca kesinti yapılmaksızın şehre sürekli su verilmeye devam edilmektedir. Hava sıcaklığının düşmeye başlamasıyla birlikte ilçemizin en büyük su kaynağı olan Tayfur Barajı’nda her yıl ilkbahar ve sonbahar aylarında görünen su hareketleri başlamıştır. Yoğunluk farkından dolayı Mayıs aylarında yaşanan dikey su hareketinde hava sıcaklığının düşmeye başlamasıyla birlikte Eylül aylarında tam tersi yaşanmaktadır. Bilimsel adı ‘konvergens ve divergens’ denilen bu olay sonucunda dipte bulunan su yüzeye çıkmakta, hidrojen sülfür ve metan gazı nedeniyle sularda koku oluşmaktadır. İnsan sağlığı için bir zararı olmayan bu olayın suyun kullanımı açısından herhangi bir olumsuz duruma sebebiyet vermesi söz konusu değildir. Kamuoyunun bilgisine önemle duyurulur”

Filtreler:
Görüntülenme: 35
Google Analytics verileri olup, manipüle edilemez bir kaynak kullanılmıştır. Günde bir kere güncellenmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir