Gelibolu Belediyesi’ne Yönelik Operasyonda 4 Kişi Tutuklandı

Gelibolu Belediyesi’ne Yönelik Operasyonda 4 Kişi Tutuklandı
25 Temmuz 2013

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin geçtiğimiz salı günü Gelibolu Belediyesi’ne yönelik düzenlediği operasyon kapsamında gözaltına alınan 9’u belediye personeli 12 şüpheliden, 4’ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Diğer şüpheliler ise, savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Çöp toplama ihalesinde usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle düzenlenen operasyonda, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü birimindeki bazı belge ve bilgisayarlara ait hard disklere polis tarafından incelenmek üzere el konuldu. Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan şahıslar, dün Gelibolu Adliyesi’ne getirildi. Burada savcıya ifade veren 12 kişiden 8’i serbest bırakıldı. Diğer 4 kişi mahkemeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkan 3’ü belediye çalışanı 1’i özel şirket görevlisi toplam 4 kişi ‘İhalede usulsüzlük’ iddiasıyla tutuklandı. Tutuklamalara, avukatlar tarafından itiraz edileceği belirtildi.

Güncelleme: 29 Temmuz 2013 Saat: 18:00 // Gelibolu Belediyesi Operasyonunda Tutuklu Sanıklara Tahliye
Çanakkale’nin CHP’li Gelibolu Belediyesi’ne polis tarafından düzenlenen operasyonun ardından sevkedildiği mahkemece tutuklanan 4 şüpheli, avukatlarının yaptığı itiraz üzerine tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

CHP’li Gelibolu Belediyesi’ne yönelik geçen 23 Temmuz’da, polis tarafından düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 12 kişiden tutuklanan dört şüpheli, avukatların yaptığı itiraz sonucunda Gelibolu Asliye Ceza Mahkemesi tarafından serbest bırakıldı. Mahkemenin kararını öğrenen şüpheli yakınları ile Gelibolu Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Özacar ve belediye çalışanları bugün saat 12.00’den itibaren cezaevi önüne gelmeye başladı. Su ve Kanalizasyon Amiri E.A., memurlar B.S. ile S.C. ve özel temizlik şirketi müdürü V.Y., kararın savcı tarafından cezaevi yönetimine tebliğ edilmesinin ardından saat 13.30 sıralarında Gelibolu Tutuk ve Cezaevi’nden, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. Serbest bırakılan şüphelilerin cezaevi kapısında görülmesiyle dışarda bekleyenler alkışlarla sevinçlerini gösterdi.

Cezaevi önünde kısa bir açıklama yapan Başkan Özacar, “Serbest bırakılan arkadaşlarımız aileleri ve bizlerle buluştuğu için çok mutluyuz. Bu süreçte bize destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

[canakkaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir