Gelibolu Eski Belediye Başkanı Turhan Mildon Son Yolculuğuna Uğurlandı

19 Kasım 2011

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde 2 dönem belediye başkanlığı yapan ve önceki gün hayatını kaybeden Turhan Mildon (65) gözyaşları içinde toprağa verildi.

Bir süredir yakalandığı amansız hastalık nedeniyle tedavi gören Gelibolu’nun Eski Belediye Başkanı işadamı Turhan Mildon, Kurban Bayramı’ndan önce rahatsızlanarak Çanakkale Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı. Yapılan bütün müdahalelere rağmen dün hayatını kaybeden Turhan Mildon için bugün doğum yeri olan Gelibolu’da tören düzenlendi. Cenazesi Çanakkale’den getirilerek önce Hocahamza mahallesindeki evine, oradan da Sürek ovasındaki iş merkezine götürülen Turhan Mildon için burada küçük bir tören düzenlendi. Cenaze daha sonra Gazi Süleyman Paşa Camiine getirildi. Camide eşi Dilek ve çocukları Mert ile Can Mildon taziyeleri kabul ederken gözyaşlarına hakim olamadı. Turhan Mildon’un cenazesi İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Alaeddin Kalfa Mezarlığı’na defnedildi.

Bilindiği gibi Turhan Mildon Gelibolu’da Anavatan Partisi’nden 1984 ve 1994 yıllarında belediye başkanı olarak 2 dönem ilçesine hizmet etmişti. Evli ve 2 çocuk babası olan Turhan Mildon’un cenazesine Çanakkale Valisi Güngür Azim Tuna, eski Çanakkale Valisi Süleyman Kamçı, Gelibolu Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş, CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, Çanakkale Defterdarı Sacide Şakar, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Gelibolu Eski Belediye Başkanı Cihat Bingöl, belde belediye başkanları, siyasi parti il ve ilçe başkanları ile vatandaşlar katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir