Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Gelibolu Halk Eğitim Merkezi Kurs Kayıtlarına Başladı

Gelibolu Halk Eğitim Merkezi Kurs Kayıtlarına Başladı

Çanakkale?nin Gelibolu ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından köy, belde ve ilçe merkezi?nde çeşitli kursların açılacağı öğrenildi.

Gelibolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Abdurrahman Avcı, köy, belde ve ilçe merkezi?nde el sanatları, makine, giyim, arıcılık, bağcılık, seracılık, meyvecilik, hayvancılık, avcılık ve okuma yazma gibi çeşitli kursların açılacağını belirterek, ?Okullardan istek gelmesi halinde sınavlara hazırlık kursları da açılabilecek. İstenilen kursların açılabilmesi için en az 12 kişinin başvurması gerekiyor. Birinci kademe okuma ve yazma kursu için 12 kursiyer şartı aranıyor. Tek kişi olsa bile devlet tarafından ücretsiz kurs açılıyor. Makine nakış, giyim ve el sanatlarıyla ilgili kurs kayıtlarımız başladı. Köy ve beldelerde alan taramalarının tamamlanmasının ardından, Ekim ayı sonunda bu kurslar açılacak. ?Ana Kız Okuldayız? ve ?Türkiye Okuyor? kampanyaları çerçevesinde başvuru yapan yaklaşık 25 kişi ise bayram sonrası kurslara başlayacak? dedi.
İHA

Filtreler:
Görüntülenme: 1.643
Google Analytics verileri olup, manipüle edilemez bir kaynak kullanılmıştır. Günde bir kere güncellenmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir