Gelibolu Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Yapıldı

26 Mayıs 2009

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün 2008 – 2009 eğitim öğretim yılında açtığı kursların yıl sonu karma sergisinin açılışı yapıldı.

Sergi açılışında bir konuşma yapan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Abdurrahman Avcı, 2008-2009 eğitim ve öğretim yılında ilçe merkeziyle belde ve köylerde 44’ü mesleki ve teknik, 67’si de sosyal ve kültürel olmak üzere 22 dalda toplam 111 kurs açıldığını belirterek, ?Bu kurslara yaklaşık 1900 kursiyer katıldı. Şimdiye kadar biten kurslardan 905 kursiyer belge almaya hak kazandı. İlçemizde bağımsız olarak bir sergi salonu bulunmaması sebebiyle kursiyerlerimizin yaptığı eserlerin ancak bir bölümünü sergileyebiliyoruz” dedi.
Konuşmanın ardından Öğretmenevi Müdürlüğü üst salonunda el emeği göz nuru makine nakışı, el sanatları, giyim üzerine yapılan eserlerden oluşan sergi Gelibolu Kaymakamlığına vekaleten Bakan Eceabat Kaymakamı Muhterem İnce, Gelibolu Emniyet Müdürü İbrahim Üstün ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Haki Mutlu tarafından yapıldı.

Açılıştan sonra sergiyi gezen protokol üyeleri cansız mankenin üzerine giydirilen Bindallıyı ve yapılan el işlerini beğeni ile izledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir