Gelibolu Halk Eğitimi Merkezi’nin Yıl Sonu Karma Sergisi Yapıldı

24 Mayıs 2012

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde, Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri yıl sonu sergisi açtı.

Eski belediye binasında 19 kursun kursiyerlerinin eserleri sergilendi. Kursiyerlerin yaptıkları el emeği göz nuru olan makine ve kurdele nakışı ile giyim ve el sanatları olan süslemeler ilgi çekti. Kurs hocalığını Ebru Kıpçak’ın yaptığı ve 13 kursiyerin 6 ay boyunca göz nuru olarak yaptıkları makine nakışı ile kurdele nakışı hem ziyaretçilerin, hem de protokolün ilgisini çekti.

Bu arada 12 kursiyerinin 4 ayda aldıkları eğitim sonrası yaptıkları yağlı boya, suluboya, pastel, kömür kalem resimleri usta ressamları aratmıyor.

Gelibolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Secaat Tığ, “Halk Eğitimi olarak yıl boyunca açmış olduğumuz kurslarımız tabi ki bu kadar değil.Ama diğer kurslarımız bilgiye dayalı öğretici ve meslek kazandırıcı kurslarımızda var. Bu kurslarımızla birlikte devam edenleri de sayarsak 300’ün üzerinde bu yıl kurs açtık. Bu kurslarımıza Bin 851 kişi katıldı. Bunlardan 703’ü erkek, bin 148’i bayan. Açtığımız diğer kurslardan bazıları kalorifer, İngilizce, avcı eğitimi, kuyumculuk, emlak danışmanlığı gibi kurslardır” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir