Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Gelibolu Kütüphanesi’ni Belediye Onaracak Gelibolu Kütüphanesi’ni Belediye Onaracak

Gelibolu Kütüphanesi’ni Belediye Onaracak

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde belediyeye ait binada öğrenci ve vatandaşlara kütüphane olarak hizmet veren ve çatısı akıp, duvarlarındaki sıvaları dökülen binayı belediye onarma kararı aldı.

Kütüphaneye 2 yıl önce müdür olarak atanan Yasemin Akcan, kütüphanelerinde 20 bine yakın kitap bulunduğunu bunların da 17 bin tanesinin raflarda öğrenci ve vatandaşların hizmetine sunulduğunu belirterek, “Kütüphanemizde acil olan bazı ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz. Halen kütüphanede ısınmak için soba kullanıyoruz. Ama, her zaman tütmesi nedeniyle sürekli camlar ve kapılar açık durumda. Bu konumda bizim gibi öğrencilerde üşüyor. Bu yetmezmiş gibi yağmurlarda da çatımız akıyor. Bu konuyu belediye başkanımız ile görüştüm. Kendisi ilgilendi ve yetkili birini göndererek tespitler yapıldı. Onarıma başlanacak. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Kütüphanenin 2 bin 993 üyesi bulunduğu, bunların bin 100’ünün öğrenci, bin 893’ünün de yetişkin olduğunu ifade edildi.

İHA

Görüntülenme: 41
Google Analytics verileri olup, manipüle edilemez bir kaynak kullanılmıştır. Günde bir kere güncellenmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir