Gelibolu Maratonu’nda Barış İçin Koşuldu

02 Ekim 2017

Türkiye’nin “Barış” temalı ilk maratonu Turkcell Gelibolu Maratonu, “Barış için Koşuyoruz” sloganıyla ve binlerce kişinin katılımıyla tarihi Gelibolu Yarımadası’nda düzenlendi. 42 kilometre maraton, 21 kilometre yarı maraton, 10 kilometre ve 5 kilometre halk koşusu olarak dört kategoride gerçekleştirildi.

Dünyanın en önemli tematik parkurlarından biri olarak kabul edilen Gelibolu Yarımadası’ndaki koşuda 42 kilometrelik parkuru erkeklerde Türk atlet Murat Kaya, kadınlarda da Vesile Yılmaz Anatca ilk sırada tamamladı. Yarı maratonda şampiyonluk erkeklerde Özkan Yüksel kadınlarda ise Seda Kurtuldu’nun oldu. 10 kilometrelik koşuda ise birincilik erkeklerde Hasan Tek, kadınlarda Elif Polat’a gitti.

Dünyanın dört bir yanından gelen büyük kalabalık “Barış için Koşuyorum” sloganı altında yapılan koşuda startı Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ve maratonun onur konuğu, Dünya Şampiyonu atlet Mizgin Ay verdi. 10 kilometre koşusunda ünlüler Burcu Esmersoy, Kadir Çöpdemir ve Pascal Nouma da yer aldı.

Etkinliğin organizatörü GTP Turizm Ortakları Armağan Aydeğer ve Ahmet Çelik yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Dünyanın en önemli tematik maratonları arasındaki yerini her geçen gün daha sağlamlaştıran Turkcell Gelibolu Maratonunun 3. Yılında destek ve katkı sağlayan, inanan, emek veren, gönül veren, önderlik eden, imkan sağlayan herkese sonsuz teşekkür ederiz, sağolun varolun. 102 yıl önce 18 milletin göğüs göğüse çarpıştığı, kahraman Şehidlerimiz ile diğer milletlerin evlatlarının yan yana huzur içinde yattığı Gelibolu Yarımadasının kutsal topraklarından bugün tüm dünyaya güçlü bir mesaj iletiyoruz.
10 aydır devam eden soluksuz çok yoğun bir çalışma sürecinin sonunda şehrimize, bölgemize ve memleketimize bir nebze olumlu katkımız olduysa en mutlu kişiler bizleriz.
Şehrimizin ve ülkemizin aşkıyla üretmek için var gücümüzle ile çalışmaya devam edeceğiz.”

Etkinlik sonunda dereceye girenlere törenle ödülleri verildi.

[Kaynak: canakkaletravel.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir