Gelibolu Mezbahası Hizmete Açıldı

26 Kasım 2008

Çanakkale?nin Gelibolu ilçesinde iki yıl önce temeli atılan ve 1 milyon YTL?ye malolan modern mezbaha düzenlenen törenle hizmete girdi.

Kaynarca mevkiinde hizmete giren mezbahada günlük 30 büyükbaş ve 60 küçükbaş hayvan kesiminin yapılabileceğini belirten Belediye Başkanı Cihat Bingöl, ?Yaklaşık 1 milyon YTL?ye mal olan mezbahada 1 veteriner, 5 personel görev yapacak. Mezbaha Gelibolu Yarımadası?ndaki bütün belediyelere, köylere, askeri birliklere ve vatandaşlara hizmet verecek. İlçeye yakışan mezbahayı hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz? dedi.

Mezbahanın açılışında konuşan Gelibolu Kaymakamı Adnan Çakıroğlu da ilçede önemli bir eksikliğin giderildiğini belirterek, ?Son yıllarda ilçemize güzel yatırımlar yapılıyor. Devlet Hastanesi, Emniyet Müdürlüğü, Belediye binası gibi bir çok yatırımın ilçe ve köylere kazandırılarak, daha kaliteli ve sağlıklı hizmet alma imkanına kavuşturuldu. Bu yatırımda onlardan birisi. Yeni yerin hizmete girmesiyle bölgemizde ihtiyaç duyulan canlı hayvan kesimi daha sağlıklı ortamda yapılabilecek? dedi.

Konuşmaların ardından mezbahanın açılışı, Çanakkale Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk, Garnizon Komutanı ve 2.Kolordu Komutanlığı Genel Sekreteri Erdinç Kahya, Gelibolu Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Belediye Başkanı Cihat Bingöl, belediye meclis üyeleri, oda ve dernek başkanları ile davetleri tarafından yapıldı.

Mezbaha açılışında Bursa Mehter Bölüğü tarafından gösteri gerçekleştirildi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir