Gelibolu Sağlık Meslek Lisesi Proje Yarışmasında Üçüncü Oldu

Gelibolu Sağlık Meslek Lisesi Proje Yarışmasında Üçüncü Oldu
17 Nisan 2009

Gelibolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri hazırladıkları “Atıklar Fora Projesi” ile İzmir’de yapılan bölge yarışmasında bölge üçüncüsü oldu.

Çanakkale’de yapılan Sağlık Meslek Liseleri arasındaki yarışmada birinci olarak Çanakkale ilini temsilen İzmir’de yapılan Bölge yarışmasına katılan Gelibolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, üçüncü olarak Ankara’da yapılacak olan Türkiye birinciliği yarışmasına gitmeye hak kazandı. Projeye destek vererek önderlik eden okul öğretmenleri Şahester Gürlen, Yasemin Ekim, Arzu Kutlu ve projeyi hazırlayan okul öğrencileri Zehra Var ve Neslihan Yaman yaptıkları “Atıklar Fora Projesi” ile hastanelerdeki atıkların enfeksiyonlara neden olmadan insan gücü ve zamanı en iyi kullanarak toplanmasını hedeflediklerini açıkladı.

Okul Müdürü Emine Işıklıgün, öğretmenlerinin projenin aldığı derecelerin kendilerini sevindirdiğini belirterek, “On beş gün sonra Ankara’da yapılacak olan yarışmada da derece alacağımıza inanıyorum. Bundan sonra daha iyi projeler üretmemiz için bu bize bir deneyim oldu” dedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir