Gelibolu Sağlık Meslek Lisesi’ne Türkiye Finalinde Mansiyon Ödülü

13 Mayıs 2009

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde bulunan Sağlık Meslek Lisesi, “Atıklar Fora” projesi ile katıldığı beceri tabanlı yarışmanın Türkiye finalinde mansiyon alarak dördüncü oldu.

Beceri tabanlı yarışma olan “Atıklar Fora” projesi ile önce Çanakkale’de birinci, bölge yarışmasında da üçüncü olarak Ankara’da yapılan finallere katılan Gelibolu Sağlık Meslek lisesi öğrencileri buradan da derece ile döndü. Ankara’daki Türkiye finallerinde 286 Sağlık Meslek Lisesi içinde 376 proje arasından sıyrılarak mansiyon ödülü alan okul öğrencileri hem okulun, hem de Gelibolu’nun gurur kaynağı oldu.

Gelibolu Sağlık Meslek Lisesi Okul Müdürü, Emine Işıklıgün, projedeki amaçlarının hastane enfeksiyonlarının en az seviyeye indirerek, atıkların geri dönüşmesinin sağlanması ve atık yönetmenliğine uygun olarak, toplanıp, zamandan, insan gücünden, paradan tasarruf ederek, endüstriye katkıda bulunmak olduğunu belirtti. İk defa bir proje yarışmasına katıldıklarını da belirten Işıklıgün, “Buradan büyük başarı elde ettiğimize inanıyorum. Bu başarımızı önümüzdeki yıl birinciliğe taşımak istiyoruz” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir