Gelibolu Sanayi Sitesi’nde Yangın

Gelibolu Sanayi Sitesi’nde Yangın
28 Aralık 2008

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde bulunan sanayi sitesinde yangın çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Sanayi Sitesi 9. Blok’ta saat 17.30 sıralarında bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangının kısa sürede büyümesi üzerine bölgeye Gelibolu itfaiyesinin yanı sıra Kolordu Komutanlığı’na bağlı itfaiye ile civar beldelerden itfaiye ekipleri takviye edildi.

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesindeki Küçük Sanayi Sitesi’nde çıkan yangında birçok işyeri zarar gördü.
Alınan bilgiye göre, Küçük Sanayi Sitesi 9. Blok’ta bulunan ve Erkin Ege’ye ait olduğu öğrenilen plastik doğrama atölyesinde bilinmeyen bir sebeple çıkan yangın, rüzgarın da etkisi ile kısa sürede çevreye yayıldı. Yangına ilk müdahale Gelibolu İtfaiyesi ekipleri tarafından 3 arazöz ile yapılırken, yardım istenmesi üzerine 2. Kolordu Komutanlığı ve Gelibolu İlçe Orman Şefliği’ne ait arazözler de söndürme çalışmalarına katıldı. Bolayır ve Lapseki belediyelerinden de yardım isteyen yetkililer, ayrıca
itfaiyelere su takviyesinde bulunmak üzere ilçede bulunan artezyen suyu araç sahiplerine de haber verildi. Çevrede güvenlik önlemi alan emniyet yetkilileri, vatandaşları patlama ihtimaline karşı uyararak, olay yerinden uzaklaştırdı. Plastik doğrama atölyesi içerisinde çok sayıda plastik malzeme bulunduğu, ayrıca içeride bir aracın da yangından zarar gördüğü öğrenildi.

Birçok işyerinin zarar gördüğü yangını söndürme çalışmalarına devam eden yetkililer, yangının çıkış sebebinin araştırıldığını söylediler.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir