Gelibolu Sarmaşıklı Mevkiinde Üst Yapı Çalışmaları

24 Şubat 2015

Gelibolu’da yeni yerleşim alanlarının yoğunlaştığı bölgelerin başında gelen Yazıcızade Mahallesi Sarmaşıklı mevkiinde, artan nüfusa cevap verecek alt yapı faaliyetleri ile birlikte zemin iyileştirme çalışmaları da devam ediyor.

Su Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerince yeni kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu hatlarının oluşturulduğu bölgede, Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından da yumuşak zemin kazınarak sıkıştırılmış dolgu malzemesi ile üst yapı çalışmalarına hazır hale getiriliyor.

Stabilize malzeme seriminin ardından parke taş çalışmalarının yapılacağı bölgedeki çalışmaları teknik inceleme gezisi kapsamında yerinde inceleyen Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Artan nüfusa bağlı olarak gerçekleştirdiğimiz alt yapı programı kapsamında kanalizasyon hattı, yağmursuyu, parsel bacası oluşturma, içme suyu hattı ve abone bağlantıları yenilenmektedir. Çağdaş bir kent olmanın sağlıklı bir alt yapıdan geçtiğinin bilinciyle, alt yapı konusunda çok ciddi projeleri hayata geçiriyoruz. Vatandaşlarımız Sarmaşıklı mevkiinde alt yapı çalışmaları esnasında sıkıntılar yaşıyorlar. Halkımızın daha önce söylediğim gibi biraz daha sabırlı olmalarını diliyorum. Bu bölgedeki olumsuzlukları giderip üst yapı çalışmalarımızı tamamladığımızda eminim ki hepimizin yüzü gülecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın”

[gelibolu.bel.tr]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir