Gelibolu Turizm Master Planı Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Gelibolu Turizm Master Planı Tanıtım Toplantısı Yapıldı
21 Aralık 2011

Gelibolu Turizm Master Planı tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Sosyal Araştırmacı ve Proje Uzmanı olan Zeynep Buyan Kop, Güney Marmara Kalkınma Ajansı projeleri konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

Kop, konuşmasında, “Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası, Güney Marmara Kalkınma Ajansının (GMKA) 2011 yılı Doğrudan Faaliyet Destek Programı kapsamında bir proje sundu. Bu proje de başarılı bulunarak uygulanmasına hak kazandı. Bunun için Ticaret Odası bize başvurarak danışmanlık hizmeti istedi. Bizde bu konuda yardımcı olcağız” dedi.

Bu konuşmanın ardından söz alan Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Özen ise uzun zamandan bu yana ilçenin ekonomisinin sanayileşmemi, yoksa turizm mi olacağı konusunda tartışmalar yaşandığını ifade ederek, “Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası olarak yapmış olduğumuz çalışmalar çerçevesinde bölgemizin coğrafi konumu da dikkate alındığında gelişimim turizm alanında olacağı yönünde ciddi veriler meydana çıkıyor. Oda olarak bu veriler doğrultusunda, Güney Marmara Kalkınma Ajansı’na Gelibolu’nun turizm master planının yapımı ile ilgili proje sunduk. Bu projemizde ajans tarafından kabul gördü. Gelibolu Turizm Master Planı tamamlandıktan sonra kamuoyumuz ile paylaşılacak. Bu plan başta Odalar ve Borsalar Birliği olmak üzere ilgili bakanlıklarımıza ileterek turizm anlamında bölgemizin cazibe merkezi haline getirilmesi yönünde çalışmalarımız hızla sürecek. GMKA hazırlanan bu proje için 36 bin TL harcayacak” dedi.

Toplantıda Belediye Başkanı Mustafa Özacar da söz alarak, Saros bölgesinde Adilhan ve Koçaçeşme bölgesindeki sahillerin turizme açılmasına rağmen hiç bir çalışmanın yapılmadığını ifade ederek, yeni bir imar planının yapılmasının şart olduğunu söyledi.

Toplantıya Gelibolu Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Üstün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Haki Mutlu, turizm işletmecileri ve kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir