Gelibolu Yarımadası’ndaki Kelebekleri Fotoğraflamak İçin İsviçre’den Geldi

17 Ekim 2011

İsviçre’de müze teknikerliği yapan ünlü tabiat fotoğrafçısı Stephan M. Schenk, Gelibolu yarımadasındaki kelebekleri fotoğraflamak için Türkiye’ye geldi.

Bir kare fotoğraf için saatlerce sabırla bekleyen Schenk, bölgedeki tabiat güzelliklerini kaydederek, “Gelibolu güzellikleri” ismini verdiği bir fotoğraf sergisi açmayı planladığını söyledi. İstanbul’a uçakla gelen ve kiraladığı özel araçla Çanakkale’de değişik tabiat harikası bölgeleri dolaşan Stephan M. Schenk, özel objektifi ve filmli makinesi ile saatlerce beklediğini belirtti. Dijital fotoğraf teknikleri çok daha gelişmesine rağmen slayt detayını yakalayamadığı için 6×6 filme fotoğrafla çalışmalarını
yaptığını anlatan Schenk, “Kelebek fotoğraflarında çok fazla detaya ihtiyacım olduğundan halen slayt filmle çalışmayı tercih ediyorum. Yeni teknoloji ile dijital fotoğraf çekmek çok pratik ve kolay. Ancak bu kadar detayı bulamıyorum. Ayrıca özel objektifli F:1 serisi objektifimle de bütün güzellikleri kareye almaya gayret gösteriyorum. İsviçre’de Grischun Müzesi’nde çalışıyorum. Yıllık izinlerimde de kelebekleri, tabiattaki güzellikleri fotoğraflıyorum. Her yıl bir sergi açıyorum” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir