Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Gelibolu Yarımadası’ndan Cumhurbaşkanı Gül’e Toprak, Bayrak ve Deniz Suyu

Gelibolu Yarımadası’ndan Cumhurbaşkanı Gül’e Toprak, Bayrak ve Deniz Suyu

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Gelibolu Yarımadası’nda 253 bin şehidin yattığı bölgeden alınan toprak, deniz suyu ve bayrak, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e sunulmak üzere 14 Mart Çarşamba sabahı törenle yola çıkarılacak.

18 Mart Çanakkale Deniz Koşusu ve Halk Yürüyüşü etkinlikleri kapsamında sabah Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak. Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmalardan sonra, Gelibolu Yarımadası’nda 253 bin şehidin yattığı bölgeden alınan toprak, deniz suyu ve bayrak, törenle atletlere teslim edilecek. Halk oyunları gösterilerinin ardından ise Zafer Koşusu’nun startı verilecek. Kutsal emanetleri Ankara’ya koşarak götürecek atletlere, Çanakkale’den de çeşitli okullardan yaklaşık bine yakın öğrenci şehir çıkışına kadar eşlik edecek. Emanetler sırasıyla Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Eskişehir ve Ankara il sınırlarından geçirilerek 18 Mart Pazar günü Çankaya Köşkü’nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e sunulacak. Zafer Koşusu 5 gün sürecek.

İHA

Filtreler:

Yorumunuz