Gelibolu’da “1. Bilim ve Kültür Sanat Fuarı” Açıldı

03 Haziran 2015

Gelibolu’da “1. Bilim ve Kültür Sanat Fuarı” 02 Haziran 2015 Salı günü, Gelibolu Kapalı Spor Salonu’nda açıldı.

Gelibolu Kaymakamı Oktay Çağatay, İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, Merkez Komutanı Piyade Albay Suat Can, Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Atik Ekin, Okul Müdürleri, Kurum Müdürleri, veliler ve öğrencilerin yoğun katılımıyla açılışı gerçekleştirilen fuarda; İlçedeki öğrencilerin, 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı boyunca hazırladıkları bilimsel, kültürel ve sanatsal faaliyetler sergilendi.

Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Atik Ekin açılış konuşmasında; fuarda 2015/2016 Eğitim Öğretim yılı için, ilçe genelinde yer alan okulların tanıtılmasını da amaçladıklarını belirterek “Fuarda sergilenen projeler okullarda gerçekleştirilen bilimsel, kültürel ve sanatsal etkinlikleri yansıtmaktadır. Amacımız bu tür etkinliklerle öğrencilerimizin ufkunu açmak, kendilerine güvenlerini sağlamak, öğrencilerimizi araştırma ve geliştirmeye yönlendirmek, öğrencilerimizi bilimsel düşünmeye teşvik etmek ve başarılı öğrencilerimizin bir üst kademeye geçişlerinde hangi okulu tercih edecekleri konusunda onlara rehber olmaktır.” diye konuştu.

Halkoyunları gösterisi ve açılış konuşmasının ardından davetliler tarafından sergi gezildi. İlçe Protokolü ve İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş; okullara ait standları öğrencilerden bilgi alarak ve projeleri inceleyerek gezdiler. Zülküf Memiş, sergilenen özgün projelerden dolayı okul yöneticilerine, öğrencilere ve öğretmenlerine tebrik ve teşekkürlerini iletti.

[canakkale.meb.gov.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir