Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Gelibolu’da 100 Bin Adet Lale Toprakla Buluşuyor

Gelibolu’da 100 Bin Adet Lale Toprakla Buluşuyor

Peyzaj düzenlemeleri kapsamında kentin çeşitli alanlarında sürdürülen çiçeklendirme çalışmalarını sürdüren Gelibolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, binlerce lale soğanını toprakla buluşturmaya başladı.

Ana arterlerdeki kavşaklar ve refüjlerde gerçekleştirilen çalışma ile ilgili açıklamada bulunan yetkililer, ilçenin değişik noktalarına bu yıl toplam 100 bin adet lale soğanı dikileceğini belirtti.

“Lalelerin ömrü kısa ama eğer bu çiçekler korunursa mevsim sonuna kadar Gelibolu?yu süslerler. Korunmazlarsa kısa sürede bu alanlar hiç dikilmemiş gibi olur. Yeşili, çevreyi ve çiçeği sevenleri bize destek olmaya çağırıyoruz” diyen yetkililer, çevre ve çiçek sevgisini arttırmak için bahçelerine, balkonlarındaki çiçekliklere dikmek isteyen vatandaşlara geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl dalale soğanı dağıtımı yapılmasının planlandığını sözlerine ekledi.

[gelibolu.bel.tr]

Filtreler:

Yorumunuz